Trwa ładowanie...
d1q3h0q

Krystyna Pawłowicz skomentowała wypowiedź Bono o Polsce

• Posłanka PiS do Bono: Niemcy mają dla Pana 73 tys. muzułmanów. Są dla Pana, do zabrania od razu (...)
• Lider U2 w amerykańskim Senacie stwierdził, że Polska i Węgry przesuwają się na prawo, w kierunku hipernacjonalizmu
• Muzyk apelował do polityków o więcej środków na pomoc uchodźcom
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bono
Bono (Eastnews, Fot: Mike Theiler/AFP)
d1q3h0q

Krystyna Pawłowicz w typowy dla siebie sposób odniosła się do słów irlandzkiego muzyka. "Powiedział tylko to, co wiedział, czyli niewiele. A dowiedział się od europejskich lewaków" - napisała posłanka. "Miało być krytycznie, a wyszedł piękny komplement dla nas" - czytamy.

"Panie Bono, hiperinternacjonalisto! Niemcy mają dla Pana ok. 73 tysiące muzułmanów. Nie wiedzą gdzie i komu ich upchnąć. Są dla Pana, do zabrania od razu, z dostawą do domu, na rancho lub do apartamentu" - dodała Pawłowicz.

Lider U2 w ubiegły wtorek przemawiał przed jedną z podkomisji Senatu USA. W swoim przemówieniu skrytykował rządy Polski i Węgier, mówiąc o ich ukierunkowaniu prawicowym jako o przykładzie "hipernacjonalizmu", który ma być odpowiedzią na globalizację.

- Chodzi o egzystencjalne zagrożenie dla Europy, którego nie było od lat 40. Obserwujemy jak Polska i Węgry przesuwają się na prawo, w kierunku pewnego hipernacjonalizmu, hiperlokalizacji, który, jak sądzę, ma być odpowiedzią na globalizację. Mówimy o tym, że W. Brytania będzie głosować nad opuszczeniem UE. To rzeczy nie do pomyślenia. Wy, w Ameryce, powinniście patrzeć na to z niepokojem - przestrzegał piosenkarz.

d1q3h0q

Podziel się opinią

Share

d1q3h0q

d1q3h0q
Więcej tematów