Trwa ładowanie...
darcja4

Krystyna Pawłowicz oburzona: obecna Targowica zaprosiła pod krzyże swe ofiary

"Czyli, SB-cy, zasłużeni emeryci wojskowi stanu wojennego, oprawcy i ich agentura, jak też obecna targowica zaprosili pod gdańskie Krzyże Solidarności swe ofiary, by ich upokorzyć?” – pisze w najnowszym wpisie na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz w Sejmie
Krystyna Pawłowicz w Sejmie (PAP, Fot: Leszek Szymański)
darcja4

"Będą czcić rocznicę swych bezkarnych zbrodni i swego późniejszego faktycznego bezkrwawego zwycięstwa w III RP z Jaruzelskim, Kiszczakiem, Mazowieckim, swoją konstytucją, swoją gazetą, mediami i biznesami. Uczczą też swą największą zdobycz - L. Wałęsę, który będzie się cieszył z tego razem z nimi. W końcu to im wszystko zawdzięcza” – przestrzega posłanka.

Zobacz też: Pawłowicz: zamknijcie mordy

Zdaniem Pawłowicz, "dopóki takie bezczelne prowokacje będą miały miejsce, walka o Polskę i prawdę nie może być zakończona”.

31 sierpnia w Gdańsku odbędą się obchody 37. rocznicy Porozumień Sierpniowych. W tym roku pomorski KOD zaprosił ma uroczystości "Solidarność”, co związkowcy uznali za "bezczelną prowokację”. "S" określa KOD jako "byłych esbeków, funkcjonariuszy WSI, TW itp.”. Ponieważ związek uważa, że manifestacja zagraża bezpieczeństwu publicznemu, zwrócił się do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha o zabezpieczenie uroczystości. W piśmie "S”, przesłanym do naszej redakcji, czytamy też, że "prezydent Gdańska wydał zgodę na manifestację dla tzw. KOD-u”.

"Zapraszamy do wspólnego, obywatelskiego upamiętnienia tych wydarzeń oraz zamanifestowania naszego zaangażowania w sprawy kluczowe dla obecnej sytuacji w Polsce" - czytamy na profilu Komitetu Obrony Demokracji. Organizacja zapowiada udział w "całodziennym zgromadzeniu" Lecha Wałęsy i Władysława Frasyniuka.

darcja4

Podziel się opinią

Share

darcja4

darcja4
Więcej tematów