placeholder_a5o45z

KOD zaprasza "Solidarność" na obchody Porozumień Sierpniowych. "Bezczelna prowokacja"

- To zdumiewające, że zaprasza się jubilata na jego własne urodziny i to w sytuacji, gdy ów jubilat od 30 lat niezmiennie organizuje swoje obchody – czytamy w stanowisku NSZZ "Solidarność".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Msza święta na gdańskim placu Solidarności
Msza święta na gdańskim placu Solidarności (PAP, Fot: Adam Warżawa)
placeholder_a5o45z

Region Pomorski KOD zgłosił w gdańskim magistracie całodobowe zgromadzenie na Placu Solidarności w Gdańsku na dzień 31 sierpnia, gdzie zamierza zorganizować uroczystości rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Na te uroczystości zaprosił "Solidarność”.

Zobacz też: Protest KOD przed Senatem

placeholder_a5o45z

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "S” uznało zaproszenie za prowokację. "Jeśli ktokolwiek przy okazji naszych uroczystości będzie nam prawo manifestowania próbował ograniczać ostrzegamy, że zdecydowanie się temu przeciwstawimy" - czytamy w oświadczeniu "S".

W związku z 35. rocznicą krwawych wydarzeń w Lubinie, tegoroczne centralne uroczystości 37. rocznicy odbędą się właśnie tam.

"Będziemy przypominać ofiary tych ludzi, którzy tak chętnie zasilają dzisiaj szeregi KOD-u. Mamy tu na myśli tak widocznych i aktywnych prominentnych działaczy KOD jak byli SB-cy, funkcjonariusze WSI, TW i liczni przedstawiciele resortowej PRL-owskiej nomenklatury. Słowem: nie potrafimy sobie wyobrazić wspólnego świętowania z ludźmi, dla których refleksją nie jest słowo przepraszam, a jedynie rozpacz, że nie da się wyżyć za 2 tys. po zmniejszeniu SB-eckiej emerytury" - podkreśla Komisja Krajowa NSZZ "S".

placeholder_a5o45z

Źródło: tysol.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_a5o45z
placeholder_a5o45z