Trwa ładowanie...
d4h3zvn

KOD zaprasza "Solidarność" na obchody Porozumień Sierpniowych. "Bezczelna prowokacja"

- To zdumiewające, że zaprasza się jubilata na jego własne urodziny i to w sytuacji, gdy ów jubilat od 30 lat niezmiennie organizuje swoje obchody – czytamy w stanowisku NSZZ "Solidarność".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Msza święta na gdańskim placu Solidarności
Msza święta na gdańskim placu Solidarności (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d4h3zvn

Region Pomorski KOD zgłosił w gdańskim magistracie całodobowe zgromadzenie na Placu Solidarności w Gdańsku na dzień 31 sierpnia, gdzie zamierza zorganizować uroczystości rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Na te uroczystości zaprosił "Solidarność”.

Zobacz też: Protest KOD przed Senatem

d4h3zvn

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "S” uznało zaproszenie za prowokację. "Jeśli ktokolwiek przy okazji naszych uroczystości będzie nam prawo manifestowania próbował ograniczać ostrzegamy, że zdecydowanie się temu przeciwstawimy" - czytamy w oświadczeniu "S".

W związku z 35. rocznicą krwawych wydarzeń w Lubinie, tegoroczne centralne uroczystości 37. rocznicy odbędą się właśnie tam.

"Będziemy przypominać ofiary tych ludzi, którzy tak chętnie zasilają dzisiaj szeregi KOD-u. Mamy tu na myśli tak widocznych i aktywnych prominentnych działaczy KOD jak byli SB-cy, funkcjonariusze WSI, TW i liczni przedstawiciele resortowej PRL-owskiej nomenklatury. Słowem: nie potrafimy sobie wyobrazić wspólnego świętowania z ludźmi, dla których refleksją nie jest słowo przepraszam, a jedynie rozpacz, że nie da się wyżyć za 2 tys. po zmniejszeniu SB-eckiej emerytury" - podkreśla Komisja Krajowa NSZZ "S".

d4h3zvn

Źródło: tysol.pl

Podziel się opinią

Share

d4h3zvn

d4h3zvn
d4h3zvn
Więcej tematów