Trwa ładowanie...

KRRiT może mieć kłopoty przez TVN24? Pojawił się alarmujący list

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwleka z decyzją ws. przyznania koncesji TVN24, która wygasa już we wrześniu. Pojawił się list skierowany do Witolda Kołodziejskiego, w którym jest ostrzegany przed ewentualnymi konsekwencjami.

Share
KRRiT może mieć kłopoty przez TVN24? Pojawił się alarmujący list
KRRiT może mieć kłopoty przez TVN24? Pojawił się alarmujący list Źródło: East News
d4kdbkw

Dokument adresowany jest do Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Sprawa dotyczy "długiej zwłoki" w wydaniu decyzji o przedłużeniu koncesji na nadawanie dla stacji telewizyjnej TVN24.

"W każdym procesie koncesyjnym mają Państwo do podjęcia konkretną i jednoznaczną decyzję: albo wnioskodawca spełnia prawne kryteria udzielenia koncesji i wówczas należy ją przyznać, albo nie spełnia – i wówczas należy odmówić udzielenia. Odwlekanie podjęcia decyzji bez jakichkolwiek istotnych i uzasadnionych powodów nie tylko rodzi bardzo głębokie wątpliwości co do intencji członków KRRiT, ale także może stanowić podstawę do odpowiedzialności karnej opisanej w art. 231 Kodeksu karnego – nadużycie władzy" - czytamy w liście Prezesa Zarządu Press Club Polska Marcina Lewickiego.

Dobromir Sośnierz zaatakowany przed Sejmem. Komentarz Radosława Sikorskiego

Jak powiedział "Presserwisowi" Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w czwartek odbędzie się kolejne głosowanie w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24.

d4kdbkw

Nadawca o przedłużenie obowiązującej do 26 września koncesji wystąpił już w lutym 2020 roku. Do tej pory brak decyzji KRRiT w tej sprawie.

Sejm przyjął "lex TVN". Pytania o koncesję dla stacji

W środę 11 sierpnia Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, zwanej powszechnie "lex TVN". Według noweli koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może otrzymać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. Wielu uważa, że proponowane przepisy uderzają w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery.

Jak zauważył w środę reporter WP Patryk Michalski, na posiedzeniu sejmowej komisji kultury, podczas której pracowano nad ustawą "lex TVN", nie było szefa KRRiT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4kdbkw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kdbkw
d4kdbkw
Więcej tematów