Trwa ładowanie...

Król Jordanii może zostać przesłuchany ws. śmierci żołnierza GROM

Polscy prokuratorzy biorą pod uwagę przesłuchanie króla Jordanii Abdullaha II w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku oficera GROM podczas sierpniowych pokazów w Gdańsku - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM.

Król Jordanii może zostać przesłuchany ws. śmierci żołnierza GROMŹródło: PAP/EPA
d1ivneh
d1ivneh

Do tragicznego wypadku doszło 31 sierpnia na terenie jednostki wojskowej w Gdańsku podczas wykonywania zadania z udziałem śmigłowca. Jeden z żołnierzy spadł na pokład statku, drugi dostał się między nabrzeże, a burtę i zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Z ustaleń RMF FM król Abdullah II był na pokładzie statku, z którego śmigłowiec podejmował komandosów. Jeśli doszłoby do przesłuchania króla, odbyłoby się to w Jordanii.

W śledztwie przesłuchano już prawie wszystkich żołnierzy, którzy brali udział w sierpniowych pokazach oraz ich zabezpieczeniu. Być może przed prokuratorem staną też przedstawiciele polskiej delegacji.

Powołano biegłych, którzy mają ocenić prawidłowość przeprowadzenia pokazów, a także akcji ratunkowej. Śledczy wciąż czekają na opinię z sekcji zwłok zmarłego żołnierza GROM.

d1ivneh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ivneh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj