Trwa ładowanie...

"Król dopalaczy" usłyszał wyrok. Czeka go odsiadka

Dawid B. na biznesie związanym z substancjami psychoaktywnymi zarabiał nawet 5 milionów rocznie. Teraz "król dopalaczy" trafi do więzienia. Łódzki sąd skazał go na 3,5 roku pozbawienia wolności.

Share
"Król dopalaczy" usłyszał wyrok. Czeka go odsiadka
Źródło: East News
dcwuoa4

Mężczyzna prowadził sieć sklepów sprzedających niebezpieczne substancje. Po ich zażyciu przynajmniej kilkadziesiąt osób trafiło do szpitala. Sześć z nich została narażona na utratę życia lub zdrowia. 32-letni diler miał świadomość, że szkodzi swoim klientom, jednak nie wykazywał żadnej skruchy. W jednym z wywiadów nazwał ich "debilami".

- Sprowadził niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób poprzez świadome wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla życia i zdrowia substancji o działaniu psychoaktywnym znajdujących się w sprzedawanych produktach, co z uwagi na wskazany skład chemiczny, a także zmienny i nieznany skład ilościowy szkodliwych substancji, stworzyło realne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób, w tym tych, które w wyniku ich zażyciu uległy zatruciu i były hospitalizowane - uzasadniała wyrok sędzia Ewa Markowicz.

dcwuoa4

Na ławie oskarżonych zasiadło także dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali za skład chemiczny środków. Jeden z nich został skazany na 2,5 roku więzienia, natomiast drugi na 2 lata. Konsekwencje poniesie też jeden ze sprzedawców pracujących w sklepach z dopalaczami. Na niego sąd nałożył karę pół roku ograniczenia wolności.

Zobacz także: Scheuring-Wielgus: „Kaczyński tchórz” to nie mowa nienawiści

Wyrok nie jest prawomocny. Dawid B. nie przyznał się do winy, a jego obrońcy zapowiadają apelację. - Opinie biegłych, które były decydujące w tej sprawie, były sprzeczne z tym, co przedstawił sąd - mówił obrońca "króla dopalaczy" Bronisław Muszyński. - To jest podstawa naszej innej oceny stanu faktycznego w tej sprawie. W naszej ocenie materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie nie dawał podstawy do takiego rozstrzygnięcia - dodał.

Źródło: radiolodz.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcwuoa4

Podziel się opinią

Share
dcwuoa4
dcwuoa4
Więcej tematów