Trwa ładowanie...
12-10-2013 06:39

Krokodyl - narkotyk, po którym ludzie zaczynają gnić

Coraz większe żniwo zbiera narkotyk zwany "krokodyl". Mimo "złej sławy" pierwsze przypadki zażywania tego specyfiku stwierdzono w USA, gdzie kilka dni temu trzy osoby trafiły do szpitala w Chicago po zatruciu tym narkotykiem - informuje serwis internetowy "nbcchicago.com".

Krokodyl - narkotyk, po którym ludzie zaczynają gnićŹródło: Thinkstockphotos
d32s4oi
d32s4oi

Dezomorfina, która znajduje się w "krokodylu" uzależnia i odurza tak jak heroina, ale to nie ona jest trucizną, a pozostałe składniki narkotyku, które wytwarzają się w procesie jej uzyskania. Kwas solny, aceton, benzyna, jod i fosfor, to składniki, które sieją w organizmie człowiek prawdziwe spustoszenie. Krokodyl powoduje, że ciało zaczyna gnić i ropieć. - W pokoju pacjentów po zażyciu tego narkotyku czuć zapach zgniłego mięsa. Konieczne jest intensywne leczenie i przeszczepy skóry, ale często to za mało, by uratować kończyny lub życie takiego pacjenta - mówi dr Abhin Singla z Centrum Medycznego w Chicago.

Narkotyk ten jest przyjmowany dożylnie, więc już sam moment wstrzyknięcia powoduje groźne uszkodzenie tkanek, zapalenie żył i gangrenę. A przy długotrwałym używaniu może prowadzić do śmierci. Narkotyk zwany jest krokodylem, bowiem w miejscu wstrzykiwania skóra przybiera zielony odcień, po czym staje się popękana i chropowata, tak jak u krokodyla.

Dotychczas znany był głównie w Rosji, gdzie uzależnionych od niego jest od 100 do 250 tysięcy ludzi. szacuje się, że po za życiu go zmarło już 30 tys. osób.

Rosnąca epidemia zażywania heroiny powoduje, że uzależnieni szukają nowych, tańszych zamienników, dlatego pierwsze przypadki okaleczonych po jego zażyciu zanotowano także w Niemczech, Szwecji i Norwegii.

d32s4oi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32s4oi
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj