Trwa ładowanie...
d4d8wrl

Kraśko jako prowadzący DTV z PRL? "To była satyra"

Ruszył proces, który Piotr Kraśko wytoczył spółce wydającej tygodnik "Sieci". Dziennikarz TVN poczuł się obrażony okładką pisma, na którym przedstawiono go w mundurze gen. Jaruzelskiego jako prowadzącego "Dziennik Telewizyjny" z czasów stanu wojennego. Przedstawiciel wydawcy przekonuje, że była to forma satyry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Kraśko uznał zarzuty tygodnika za absurdalne.
Piotr Kraśko uznał zarzuty tygodnika za absurdalne. (Agencja Gazeta, Fot: Jędrzej Nowicki)
d4d8wrl

Sprawa dotyczy numeru tygodnika "wSieci" (obecnie wydawanego pod tytułem "Sieci") z grudnia 2015 roku. Jeden z artykułów poświęcony był ocenie przygotowywania przez ówczesną dziennikarkę "Wiadomości" Karolinę Lewicką materiału na temat demonstracji i Komitetu Obrony Demokracji i Marszu Wolności i Solidarności. Autorzy stwierdzili wówczas, że za podobnymi materiałami miał też stać Piotr Kraśko, wtedy szef telewizyjnych "Wiadomości" i stąd jego zdjęcie w kolażu na okładce.

Kraśko pozwał w związku z artykułem, fotografią w mundurze i logo komunistycznego DTV spółkę "Fratria", która wydaje tygodnik. Uznał, że zarzuty są absurdalne. We wtorek przed Sądem Okręgowym w Warszawie zeznawał Michał Karnowski, członek zarządu spółki. Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, podczas zeznań mówił o kulisach powstania artykułu i zamieszczenia okładki.

Sprawę skomentował też na Twitterze. "Panie Piotrze, po co to Panu? Gnębienie innych dziennikarzy w sądach? Bez sensu..." - napisał.

Karnowski przekonuje, że okładka była satyrą, ale zaznaczył, że każdy ma prawo się sądzić.

- Dziwię się, że Piotr Kraśko, człowiek tak potężny medialnie, dysponujący tyloma narzędziami polemicznymi i publicystycznymi, zdecydował się na pójście do sądu. W jaki sposób my, dziennikarze, mamy zachęcać polityków do odporności na krytykę, gdy sami biegamy po sądach? - pytał Karnowski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

d4d8wrl

Podziel się opinią

Share

d4d8wrl

d4d8wrl
Więcej tematów