Trwa ładowanie...

Krakowskie obchody Europejskiego Dnia Kultury Żydowskiej

W niedzielę, 14 września, w Muzeum Galicja w Krakowie będzie obchodzony Europejski Dzień Kultury Żydowskiej. W tym roku świętować będziemy pod hasłem "Kobiety w judaizmie".

Share
Krakowskie obchody Europejskiego Dnia Kultury Żydowskiej
Źródło: galiciajewishmuseum.org
d48bavz

W Krakowie istnieje być może i niewielka, ale za to prężnie działająca społeczność żydowska. Będzie się można o tym przekonać 14 września w Muzeum Galicja, gdzie obchodzony będzie Europejski Dzień Kultury Żydowskiej.

O godzinie 16:00 rozpocznie się panel dyskusyjny "Być Żydówką we współczesnym Krakowie". Przedstawicielki społeczności żydowskiej opowiedzą o wyzwaniach i trudnościach w codziennym życiu, ale także o pozytywnych stronach bycia Żydówką w dzisiejszym Krakowie.

d48bavz

O godzinie 19:30 odbędzie się koncert Deborah Weitzman. Artystka ma swoje korzenie w Warszawie, chociaż sama pochodzi z Nowego Jorku. Dzięki podróżom jej muzyka, pisarstwo i nauczanie nabrało wyjątkowego wymiaru.

Weitzman została nagrodzona przez American Society of Composers and Artists (ASCAP) za swoją twórczość. Równocześnie jest aktorką, piosenkarką, pisze teksty, prowadzi warsztaty - zarówno w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Artystka na co dzień mieszka w Oslo i Berlinie.

Wydarzenie jest częścią programu Muzeum Znaczy Więcej.

d48bavz

Podziel się opinią

Share
d48bavz
d48bavz
Więcej tematów