Trwa ładowanie...
d3041i9

Krakowski szlak sztuki ulicznej - poznaj miasto z innej strony

W każdą sobotę o godz. 11:00 pod Galerią Krakowską można wsiąść w meleksa i poznać miasto z innej strony. Organizatorzy zapraszają krakowian i turystów do zwiedzenia miasta z perspektywy artystów ulicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krakowski szlak sztuki ulicznej - poznaj miasto z innej strony
(WP.PL, Fot: Internauta)
d3041i9

Trasa wycieczkowa prowadzi szlakiem najciekawszych krakowskich murali, ale także innych przejawów sztuki miejskiej. Podróż meleksem trwa ok. trzech godzin, w tym czasie przewodnicy zapoznają chętnych z kulturą sztuki ulicznej – przedstawiają sylwetki artystów, a także kontekst powstawania prezentowanych dzieł.

W trakcie wycieczki można zobaczyć 19 murali, które zostały specjalnie wyselekcjonowane spośród wielu. Na szlaku znajdują się prace zagranicznych twórców takich jak Blu (Włochy), Pil Peled (Izrael), Kofie (USA), ale też naszych rodzimych artystów: M-City, Zbioka, Pikasa czy Nawera.

Projekt ten pokazuje, że Kraków ciągle się rozwija i otwiera na nowoczesność. Turyści i krakowianie mają szansę poznać miejsca, które dzięki street artowi stały się atrakcyjne.

d3041i9

W celu wzięcia udział w alternatywnym poznawaniu Krakowa, należy zadzwonić pod nr tel.* 12 428 99 00* lub zarejestrować się przez stronę www.szlakmurali.mallwallart.com. Wycieczka jest całkowicie bezpłatna.

Inicjatorem akcji jest Galeria Krakowska przy współpracy Urzędu Miasta oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.

d3041i9

Podziel się opinią

Share

d3041i9

d3041i9
Więcej tematów