Trwa ładowanie...

Zwierzęta w krakowskim schronisku czekają na nowy dom. KTOZ prosi o pomoc

Wraz ze zbliżającą się zimą, krakowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt apeluje o adopcję kociąt i małych piesków. Na początku listopada, oprócz kilkuset dorosłych czworonogów, do adopcji jest 35 kocich maluchów i 14 szczeniąt.

Zwierzęta w krakowskim schronisku czekają na nowy dom. KTOZ prosi o pomocŹródło: WP, fot: Robert Kulig
d1m9dot
d1m9dot

Jak przekazują urzędnicy oraz pracownicy KTOZ, wszystkie zwierzęta potrzebują odpowiedzialnych opiekunów, a każde adoptowane ze schroniska koty lub szczeniaki, gdy osiągną odpowiedni wiek można nieodpłatnie wysterylizować/wykastrować.

- Małe kocięta w schroniskowych warunkach nie radzą sobie najlepiej, ich odporność jest niska, a nieuniknione towarzystwo chorujących czworonogów to ryzyko, że słabsze zwierzęta zarażą się w błyskawicznym tempie. Najlepiej gdyby kocie maluchy szybko znalazły domy, gdzie nabiorą sił i radości do życia. Zależy nam na tym, by każdy szczeniak opuszczający schronisko trafił do domu, z którego już nie wróci, w którym będzie otoczony odpowiednią opieką i miłością - mówią pracownicy KTOZ.

Osoby, które chciałyby przygarnąć czworonoga proszone są o kontakt z Krakowskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Rybna 3, tel. 429 74 72. Nowi opiekunowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad trenera. Azyl przyjmuje zwierzęta przez całą dobę, a wydaje nowym opiekunom w godzinach 10.00 - 14.00 i 15.00 - 17.00 przez wszystkie dni tygodnia (również w niedziele i święta).

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1m9dot
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m9dot
Więcej tematów