Trwa ładowanie...
d23l7a0

Zatrzymano 9 osób odpowiedzialnych za szalony rajd po galerii handlowej w Tarnowie

Nastolatek, który wjechał motocyklem do Gemini Park w Tarnowie, jest już w rękach policji. Funkcjonariusze zatrzymali także inne osoby odpowiedzialne za sobotni szalony rajd. Kierowca motocykla przejechał przez alejki sklepowe między robiącymi zakupy klientami, cały przejazd został nagrany, a film umieszczono w sieci. Ochrona galerii sprawę zgłosiła na policję.

d23l7a0
d23l7a0

Wszystko wydarzyło się w Gemini Park, galerii handlowej należącej do najlepszego polskiego kierowcy na Rajdzie Dakar - Rafała Sonika.

17-latek kierujący motocykl wjechał jednym wejściem, przejeżdżając pomiędzy sklepami i klientami galerii, wyjeżdża drugim.

Policja ustaliła, że w organizacji i realizacji tego wyczynu brało udział 9 osób: kierowca motocykla 17-letni Dawid P. oraz 8 osób, które mu pomagało. Olga Żabińska z tarnowskiej policji dodaje, że akcja była zaplanowana, a koledzy nastolatka, oprócz filmowania szaleńczego rajdu, otwierali mu drzwi. Wszyscy pozostawali ze sobą w telefonicznym kontakcie. Inspiracją dla nastolatków miał być internetowy film z podobnego rajdu, ale samochodowego.

d23l7a0

Trójka spośród organizatorów to 17- i 18-latkowie. Odpowiedzą za wybryk jak dorośli, zostanie im jeszcze dziś przedstawiony zarzut narażenia na niebezpieczeństwo osób, które znajdowały się na trasie przejazdu motocykla. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostałej szóstki trafi do sądu rodzinnego.

Policja ustaliła również, że kierujący motocyklem nie miał uprawnień do prowadzenia jednośladu. Odpowie nie tylko za narażenie na niebezpieczeństwo odwiedzających galerię, ale również za złamanie kilku przepisów ruchu drogowego.

Wszyscy tłumaczyli, że wpadł im do głowy ten głupi pomysł, bo chcieli zaistnieć w Internecie i zaimponować znajomym.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d23l7a0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23l7a0
Więcej tematów