Trwa ładowanie...

W sobotę zostanie otwarty ruch samochodowy na Podwalu w Krakowie

Już w sobotę zakończy się modernizacja Podwala w Krakowie. Wtedy też zostanie przywrócona komunikacja oraz zmieni się organizacja ruchu.

W sobotę zostanie otwarty ruch samochodowy na Podwalu w KrakowieŹródło: UMK / P. Krawczyk
d2w0cnz
d2w0cnz

Po blisko trzech miesiącach remontu newralgicznej ulicy, czas na nową jakość w centrum miasta. Zmiany, które czekają nas w centrum, mogą jednak zaskoczyć.

- Torowisko tramwajowe zostało wyniesione ponad jezdnię, a jeden z torów przesunięty bliżej Plant. Dzięki temu swobodnie w obu kierunkach poruszać się będą po nim nie tylko tramwaje, ale także autobusy - przekazał Jan Machowski z biura prasowego krakowskiego magistratu. - Zyskali również piesi i pasażerowie, ponieważ na całym przebudowywanym fragmencie I obwodnicy powstaną perony wiedeńskie - podobne do tych znanych choćby z ul. Lubicz. Nowością jest kontrapas rowerowy biegnący najbliżej Plant. Po zewnętrznej stronie ulic Podwale, Dunajewskiego i Basztowej poruszać się będą samochody - dodał Machowski.

Uwaga kierowcy - jazda samochodem będzie odbywała się tylko w jednym kierunku.

Nowa organizacja ruchu na odcinku od Piłsudskiego do Bagateli to kolejny krok do uspokojenia ruchu w centrum miasta. W połowie lipca rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka I obwodnicy – ul. Dunajewskiego, między ul. Karmelicką a ul. Długą.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2w0cnz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w0cnz
Więcej tematów