Trwa ładowanie...

W czwartek Krakowski Bieg Sylwestrowy. Możliwe utrudnienia w ruchu

• W czwartek odbędzie się Bieg Sylwestrowy
• Będą utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej
• Krakowski bieg jest jednym z największych biegów w Polsce
• Na starcie staną sportowcy w przebraniach

W czwartek Krakowski Bieg Sylwestrowy. Możliwe utrudnienia w ruchuŹródło: Archiwum prywatne
d3waci4
d3waci4

W Sylwestra, od godziny 12.00 do 14.00, odbędzie się Krakowski Bieg Sylwestrowy. Z tego powodu spodziewane są utrudnienia w ruchu. Jak podaje ZIKiT, wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej. W tym czasie tramwaje linii 1, 6, 8, 13, 18 i 20 kierowane będą na trasy objazdowe przez ul. Basztową.

- W związku z biegiem, zmieniona zostanie również trasa linii 504, która kursować będzie przez most Dębnicki, ul. Konopnickiej i most Grunwaldzki. W tym czasie przystanki "Filharmonia" i "Uniwersytet Jagielloński" dla linii 504 pozostaną nieczynne - przekazują urzędnicy.

Krakowski Bieg Sylwestrowy to prawdopodobnie największy bieg w Polsce przeznaczony dla sportowców w przebraniach. Zdaniem organizatorów, to idealny moment, by odreagować cały rok i z uśmiechem wejść w kolejny. Takiego zdania są też sami biegacze.

- Choć w Krakowie mieszkam od urodzenia, a biegam regularnie drugi pełny rok, tak udział w tegorocznym krakowskim biegu sylwestrowym będzie dla mnie debiutanckim. W poprzednich latach zdarzało mi się uczestniczyć w nim jako fotograf lub wsparcie dla bliskich mi osób, które zmagały się zarówno z krótszą, jak i dłuższą wersją trasy. Bieg traktuję jako dobrą zabawę w gronie pozytywnie zakręconych osób, nie liczy się dla mnie wynik, ani uzyskany czas. Można powiedzieć, że będzie to rozgrzewka przed imprezą sylwestrową, na która również zabieram swoje biegowe obuwie. Bardzo cieszy fakt, że zapowiada się piękna, słoneczna pogoda oraz komplet zapisanych uczestników - mówi Hubert Multana, ultramaratończyk.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3waci4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3waci4
Więcej tematów