Trwa ładowanie...
d3ovtfj

Urzędnik miejski podejrzany o legalizację kradzionych samochodów

Osiem osób podejrzewa krakowska prokuratura o legalizację kilkudziesięciu samochodów pochodzących z przestępstw. Jednym z podejrzanych jest pracownik wydziału komunikacji Urzędu Miasta Krakowa.

Share
d3ovtfj

Pięć osób spośród podejrzanych przebywa już w areszcie- powiedziała prok. Janina Chmielewska-Łucka.

Według niej proceder poległ na legalizacji pochodzących z przestępstwa kilkudziesięciu luksusowych samochodów, kradzionych w różnych miejscach Polski lub sprowadzanych na polski obszar celny. Samochody te były rejestrowane w wydziale komunikacji UMK na podstawie sfałszowanych dokumentów.

Rzecznik prezydenta miasta Witold Gadowski powiedział, że aresztowany 22-letni urzędnik pracował w wydziale komunikacji od 3 lat. Po jego aresztowaniu procedury kontrolne w wydziale komunikacji, które były bardzo ostre, zostały jeszcze bardziej zaostrzone - twierdzi Gadowski. Trzeba pamiętać, że miesięcznie w wydziale tym jest wydawanych 5 tys. dowodów rejestracyjnych - powiedział.

Rzecznik prezydenta dodał, że jeśli zarzuty wobec urzędnika potwierdzą się, zostanie on zwolniony dyscyplinarnie, a jeśli okaże się, że naraził urząd miasta na straty, to władze miasta wystąpią przeciwko niemu do sądu. (an)

d3ovtfj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ovtfj
Więcej tematów