Trwa ładowanie...

Spore zmiany w Muzeum Auschwitz. Czekają nas dodatkowe kontrole przed wejściem

Ponad 250 tysięcy osób odwiedziło teren byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w pierwszych trzech miesiącach 2015 r. - czyli aż o 40 proc. więcej, niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Ze względu na tak dużą liczbę zwiedzających, zmieniły się procedury wejścia na teren muzeum.

Spore zmiany w Muzeum Auschwitz. Czekają nas dodatkowe kontrole przed wejściemŹródło: Facebook / Muzeum Auschwitz
d37xleu
d37xleu

- W poprzednich latach tak duża liczba odwiedzających charakterystyczna była raczej dla miesięcy letnich – powiedział Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Muzeum. – Aktualna frekwencja sprawia, że z wielu powodów – w tym ze względów bezpieczeństwa – musieliśmy zmienić zasady wchodzenia na teren poobozowy – podkreślił Piotr Cywiński.

Dlatego na teren obozu może wejść w ciągu jednej godziny ściśle określona liczba osób, a grupa nie może mieć więcej niż 30 zwiedzających.

Niestety, nie dowiemy się na czym będzie polegało zwiększone bezpieczeństwo.

- Nie komentujemy publicznie spraw bezpieczeństwa na terenie muzeum. Jedynie możemy powiedzieć, że osoby przyjeżdżające, muszą być wcześniej. Przed wejściem do muzeum będzie przeprowadzona kontrola bezpieczeństwa – mówi Wirtualnej Polsce Bartosz Bartyzel, rzecznik prasowy byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

d37xleu

Jak informują przedstawiciele Muzeum, ze względu na olbrzymie zainteresowanie wizytą, stworzony został specjalny serwis internetowy visit.auschwitz.org, poprzez który rezerwować można terminy zwiedzania.

- Jedynie rezerwacja online daje gwarancję wejścia do Muzeum w wybranym przez siebie terminie - kończy Bartyzel.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d37xleu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37xleu
Więcej tematów