Trwa ładowanie...

Rowery będą zasilały oświetlenie choinek na Rynku Głównym w Krakowie

Na krakowskim Rynku pojawiła się niezwykła choinka, którą rozświetlana jest siłą ludzkich mięśni. Młodzi mieszkańcy Krakowa, pedałując na rowerach wytworzą prąd, który zasili energooszczędne lampki. W ten sposób Fundacja Ekologiczna Arka i Lasy Państwowe promują akcję "Choinki Nadziei".

Rowery będą zasilały oświetlenie choinek na Rynku Głównym w KrakowieŹródło: WP, fot: Robert Kulig
d1hvopj
d1hvopj

- Inicjatywa ma wartość społeczną i ekologiczną, przez co zachęcamy do podobnych działań w domach dziecka i opieki społecznej. Ma to promować ekologiczne święta i zachęcić do wyboru naturalnych choinek zamiast tych sztucznych, do nie marnowania jedzenia, oszczędzania energii, ograniczania nadmiernej ilości odpadów poprzez rozsądne zakupy - mówią organizatorzy wydarzenia.

W Krakowie akcję wspierać będą dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3. W całej Polsce udział potwierdziło już ponad 10 tys. osób.

To już kolejny rok, kiedy Fundacja Arka promuje wybór rozwiązań proekologicznych na święta. Od 2005 roku "choinki nadziei" mają na celu kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi. Tym razem to m.in. alternatywne źródła zasilania.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1hvopj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hvopj
Więcej tematów