Trwa ładowanie...

Powstaną "budki dla książek". Tak zadecydowali mieszkańcy Ugorka i Olszy II

W ramach pilotażowego programu Rehabilitacji Osiedli Ugorek i Olsza II ma powstać specjalna budka z książkami, gdzie będzie można bezpłatnie wypożyczać książki. Biblioteczki mają powstać najwcześniej w przyszłym roku.

Powstaną "budki dla książek". Tak zadecydowali mieszkańcy Ugorka i Olszy IIŹródło: WP, fot: Łukasz Szełemej
dxbnfg2
dxbnfg2

Pomysł na "budki dla książek" powstał podczas konsultacji mieszkańców i studentów architektury Politechniki Krakowskiej. Przyszli projektanci mieli za zadanie opracować koncepcję miejsca, gdzie można bezpłatnie sięgać po najlepsze książkowe pozycje.

- Mnogość i różnorodność propozycji będących efektem tych warsztatów spowodowały, że niezbędne stało się przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami osiedla, dla których ten projekt powstaje i którzy będą z niego korzystać, by wybrane zostało rozwiązanie najlepiej spełniające ich oczekiwania - przekazują urzędnicy z krakowskiego magistratu.

Po wspólnych konsultacjach, przyjdzie czas na realizację. Jak mówią autorzy koncepcji, specjalne budki mogą powstać dopiero w przyszłym roku i będą miały za zadanie zaktywizować mieszkańców Ugorka i Olszy II.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dxbnfg2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxbnfg2
Więcej tematów