Trwa ładowanie...

Napis promujący ŚDM w Krakowie wkrótce zniknie, nie będzie zabaw literkami

• Krówka, wódka, domówka, smród - to niektóre wyrazy układane przez dowcipnisiów na Rondzie Mogilskim w Krakowie z liter tworzących napis "ŚDM Kraków 2016"

• Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapowiada, że do soboty litery znikną

Napis promujący ŚDM w Krakowie wkrótce zniknie, nie będzie zabaw literkamiŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d2l38o8
d2l38o8

Wykonany ze styropianu kolorowy napis "ŚDM Kraków 2016" przed spotkaniem młodych z papieżem był ustawiony m.in. na placu przed bazyliką oo. Franciszkanów. Turyści i pielgrzymi robili sobie z nim zdjęcia. Po zakończeniu wydarzenia napis został przeniesiony na Rondo Mogilskie, gdzie nie można było przytwierdzić liter do podłoża. Zwolennicy zabaw słownych zaczęli więc je przestawiać. Niemal codziennie przechodnie i podróżujący komunikacją miejską widzieli inne słowo.

Koniec zabawy jest jednak bliski. Jak powiedział rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie Michał Pyclik do soboty litery mają zniknąć - zostaną przewiezione do magazynu. Nie wiadomo, co stanie się z nimi później.

- Nie usuwaliśmy liter od razu, bo zabawa nimi przypominała kreatywność i radość młodzieży uczestniczącej w ŚDM, a układane słowa nikogo nie obrażały. Demontaż napisu został już zlecony i do soboty powinien on zniknąć - mówił Pyclik.

Powoli demontowane są w Krakowie także inne dekoracje związane z ŚDM m.in. kolorowe flagi, znikły już ogromne kostki z napisem "Are you ready?".

d2l38o8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l38o8
Więcej tematów