Trwa ładowanie...

Muzealnicy z Małopolski protestują - "Dziady Kultury" chcą podwyżek

Pracownicy bibliotek i muzealnicy domagają się 500 zł podwyżki do końca roku, a w ciągu następnych trzech lat zarobków na poziomie 4,5 tys. zł. "Dziady Kultury" - bo tak siebie nazywają przedstawiciele kultury podległych marszałkowi województwa - zaczęli protestować, ponieważ nie chcą żyć z głodowych pensji.

Muzealnicy z Małopolski protestują - "Dziady Kultury" chcą podwyżekŹródło: Facebook / Dziady Kultury
d13rteq
d13rteq

- Z wyższym wykształceniem i 15-letnim stażem pracy, zarabiamy w okolicy 1,6 tys. złotych. Chcemy żyć godziwie, dlatego będziemy domagać się podwyżek - mówi Wirtualnej Polsce Jacek Szęsnowicz, bibliotekarz.

Pracownicy kultury od dawna domagają się rewaloryzacji funduszy wynagrodzeń instytucji kultury w Małopolsce, ponieważ sytuacja materialna cały czas się pogarsza.

- Mamy pracę zmianową i weekendową, zamrożony fundusz płac, spadek realnych wynagrodzeń, likwidacja etatów, duże wymagania, niepłatne nadgodziny oraz znaczną rozbieżność w zarobkach między szeregowymi pracownikami a dyrekcją - przekonują protestujący.

Dlatego chcą, by do końca roku ich podwyżki wzrosły o 500 złotych, a w ciągu następnych trzech lat ustabilizowały się na poziomie 4,5 tys. złotych.

d13rteq

- W publikacjach urzędu marszałkowskiego przewija się hasło "Małopolska. Widać zmiany!", a pracownicy kultury od lat nie mogą się doczekać różnicy w swojej pensji - mówią protestujący bibliotekarze. - A Kraków to przecież miasto literatury UNESCO, dlaczego więc tak bardzo oszczędza - dodają.

Jeśli ich prośby o podwyżki nie zostaną wysłuchane i zrealizowane, protestujący nie wykluczają strajku instytucji kultury.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d13rteq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13rteq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj