Trwa ładowanie...
d1zagwn

Małopolski gang już nie wymusi haraczy

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Krakowie rozbili grupę przestępczą zajmującą się wymuszaniem haraczy od przedsiębiorców w Małopolsce - poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji.

d1zagwn

Grupa, należąca do najniebezpieczniejszych band przestępczych w Małopolsce, zajmowała się głównie wymuszaniem haraczy od właścicieli firm handlowych, usługowych, lokali gastronomicznych - powiedział w poniedziałek rzecznik Dariusz Nowak.

W trakcie śledztwa ustalono, że domniemanym szefem grupy był 33- letni mężczyzna o pseudonimie Dżudżu, w przeszłości karany za rozboje. Został on zatrzymany podczas policyjnej zasadzki w lokalu w Krakowie. Zatrzymano również innego członka gangu - mężczyznę o pseudonimie Pingwin.

Listem gończym poszukiwany jest kolejny przestępca - 38- letni Jan Stanek, urodzony w Kazimierzy Wielkiej. Zgodę na publikację listu gończego wydała prokuratura w Nowym Sączu. Mężczyzna ten ma na całym ciele liczne tatuaże, także na powiekach. Wielokrotnie był karany za rozboje i włamania - poinformował Nowak.

Policja poszukuje dalszych członków grupy. Prosi też osoby, które były zmuszane do płacenia haraczy, o kontakt z Centralnym Biurem Śledczym w Krakowie, tel. 615 61 00 lub 997. (kar)

d1zagwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zagwn
Więcej tematów