Trwa ładowanie...

Kraków. W centrum miasta znaleziono bomby lotnicze. Akcja zakończyła się sukcesem

W czwartek 5 września w godzinach rannych w Krakowie znaleziono aż pięć bomb lotniczych. Materiały wybuchowe zauważył operator koparki. Na miejsce wezwano saperów, którzy przetransportowali wybuchowy ładunek na poligon.

Kraków. W centrum miasta znaleziono bomby lotnicze. Akcja zakończyła się sukcesemŹródło: East News, fot: Albin Marciniak
d19arw8
d19arw8

Bomby w Krakowie znaleziono w czwartek rano. Policja dostała zawiadomienie o niewybuchach ok. godz. 10.50. Zamknięto pobliskie ulice. Wstrzymano także ruch kolejowy. Służby nie zdecydowały się na ewakuację okolicznych budynków.

Mjr Ireneusz Stasiński w rozmowie z Dziennikiem Polskim przyznał, że znalezione niewybuchy to bomby burzące, wykorzystywane podczas wojny przez Luftwaffe. Każda z nich waży około 55 kilogramów. Dodał również, że pięć znalezionych bomb nie miało zapalników.

Każda bomba znaleziona w miejscu likwidowanego nasypu kolejowego na wysokości budynku przy ul. Blich 9 miała ok. metra długości i 30 cm średnicy.

Na mamie zaznaczono miejsce znalezienia niewybuchów w Krakowie google maps
Na mamie zaznaczono miejsce znalezienia niewybuchów w Krakowie Źródło: google maps

Akcja saperów zakończyła się tuż po godzinie 14. Bomby zabezpieczono, przeniesiono do specjalistycznych aut i przewieziono na poligon, gdzie zostaną zdetonowane. Tuż po zakończeniu akcji wznowiono ruch kolejowy i uliczny.

To nie pierwsze tego typu odkrycie podczas prac nad rozbiórką nasypu. W październiku ubiegłego roku w rejonie ulicy Miodowej znaleziono pociski.

Źródło: dziennikpolski24.pl

d19arw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19arw8
Więcej tematów