Trwa ładowanie...

Kraków. O. Leon Knabit trafił do szpitala

Zakonnik z Tyńca o. Leon Knabit trafił do szpitala. Duchowny - jak informują jego współbracia - miał gorzej się poczuć. Konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań.

Share
Kraków. Ojciec Leon Knabit ponownie w szpitalu
Kraków. Ojciec Leon Knabit ponownie w szpitaluŹródło: East News, fot: JAN GRACZYNSKI
d2kpyvh

We wtorkowe przedpołudnie na profilu ojca Leona Knabita można było przeczytać, że zakonnik po przymusowym pięciodniowym leżeniu trafił na Oddział Rehabilitacyjny Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. "Pamiętam w modlitwie i o modlitwę proszę" - zwrócił się do wiernych.

"W związku z pobytem o. Leona Knabita w szpitalu informujemy, że dziś po południu o. Leon poczuł się gorzej i konieczne są dodatkowe badania. Prosimy Was wszystkich o modlitwę za naszego najstarszego współbrata" - dodali wczesnym wieczorem zakonnicy z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

O. Leon Knabit był zakażony koronawirusem i z tego powodu pod koniec października trafił do Szpitala im. Żeromskiego. Placówkę opuścił w pierwszych dniach listopada. Miesiąc później skończył 91 lat, co czyni go najstarszym tynieckim zakonnikiem. Święcenia kapłańskie o. Knabit przyjął w 1953 roku, w opactwie benedyktyńskim mieszka od 1958 r. W latach 2001-2002 był tam przeorem.

d2kpyvh

Duchowny regularnie utrzymuje kontakt internetowy z obserwującymi jego profil na Facebooku. Knabit jest też częstym gościem stacji telewizyjnych - na szklanym ekranie prowadził takie programy jak "Ojciec Leon zawodowiec", "Ojciec Leon zaprasza", "Sekrety mnichów".

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Szymon Hołownia bezlitośnie o wpisie Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2kpyvh

Podziel się opinią

Share
d2kpyvh
d2kpyvh
Więcej tematów