Trwa ładowanie...

Kraków miastem biznesu. Kolejne wyróżnienie!

Stolica Małopolski jest najlepszym miejscem dla biznesu w Polsce. Wysoka jakość kadry i dobra współpraca uczelni z biznesem zaowocowała powstawaniem nowych miejsc pracy. A to dopiero początek, ponieważ przedsiębiorcy już dzisiaj zapowiadają ekspansje na krakowskim rynku, a w ręce włodarzy wpadają kolejne prestiżowe nagrody.

Kraków miastem biznesu. Kolejne wyróżnienie!Źródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
d101mw8

Zdaniem kapituły CEE Shared Services And Outsourcing Awards, prestiżowej nagrody dla przedsiębiorców, Kraków jest idealnym miastem dla biznesu. W tym roku miasto zostało wyróżnione w kategorii Najlepsze Miasto Roku – Polska.

Jak przekazują urzędnicy, jury doceniło mocną pozycję Krakowa na rynkach międzynarodowych, a także wspólne działania instytucji naukowych, okołobiznesowych oraz włodarzy na rzecz budowania przyjaznego klimatu dla inwestycji.

Duże znaczenie dla przyznanego wyróżnienia ma gwałtowny wzrost zatrudnienia w outsourcingu – w dwa lata wzrosło o blisko 50proc. Tylko w 2014 roku, w krakowskim sektorze nowoczesnych usług, powstało ok. 6 tys. nowych miejsc pracy i działa łącznie 100 firmy, w których pracuje ponad 38 tys. osób. Przez najbliższe miesiące planowany jest wzrost zatrudnienia do ok 40 tys. Nowozatrudnione osoby będą pracowały w 36 językach dla blisko stu krajów.

To właśnie dlatego Kraków otrzymał nagrodę, która przewidziana jest dla firm, miast i ludzi za wyjątkowe osiągnięcia dla sektora usług dla biznesu.

d101mw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d101mw8
Więcej tematów