Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Uczniowie dwóch krakowskich liceów na kwarantannie

W XIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z uczniów. Cała klasa została objęta kwarantanną. Uczniowie i nauczyciele "Nowodworka" również zostali wysłani na kwarantannę po tym gdy okazało się, że jeden z uczniów jest zarażony.

I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego przy Placu Na Groblach w KrakowieI Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego przy Placu Na Groblach w KrakowieŹródło: Google Maps
d34rvqy
d34rvqy

U jednego z uczniów XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Uczniowie tej klasy zostali objęci kwarantanną - łącznie jest to 27 osób.

- Wszyscy dobrze się czują i nie mają żadnych objawów zarażenia wirusem. Uczniowie mają wrócić do szkoły w najbliższy wtorek o ile u nikogo nie wystąpią objawy - informację potwierdziła "Gazecie Krakowskiej" dyrektor placówki Iwona Cieślak - Prochownik.

Uczniowie mają wrócić do szkoły w najbliższy wtorek. Aktualnie zajęcie odbywają się bez przeszkód.

Wiceminister zdrowia: "Jest możliwe, że zakażeń będzie więcej"

Szkoła funkcjonuje normalnie. Na kwarantannę nie zostali skierowani inni nauczyciele. - Lekcje są tak zorganizowane, że nauczyciele są w bezpiecznej odległości od uczniów. Sanepid nie widział potrzeby, aby wysyłać prowadzących lekcje na kwarantannę – powiedziała dyrektorka liceum.

d34rvqy

Koronawirus w Polsce. Uczniowie i nauczyciele krakowskiego "Nowodworka" na kwarantannie od 16 września

Informacje o zakażonym uczniu potwierdził także dyrektor Jacek Kaczor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego przy Placu Na Groblach w Krakowie.

- Uczeń ten od tygodnia był nieobecny w szkole. Rodzice poinformowali nas o tym, że test na koronawirusa wyszedł pozytywny. Na kwarantannie przebywa klasa zarażonego ucznia i 8 nauczycieli, którzy mieli z nim kontakt. U osób przebywających w izolacji nie zaobserwowano niepokojących objawów - poinformował Jacek Kaczor, piszą lokalne media glos24krakow.pl.

Uczniowie i nauczyciele krakowskiego "Nowodworka" zostali wysłani na kwarantannę w środę 16 września, kiedy pojawiła się informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z uczniów.

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia

W piątek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zachorowało 757 osób. Zwiększyła się też liczba ofiar śmiertelnych - zmarło kolejnych 17 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34rvqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34rvqy
Więcej tematów