Trwa ładowanie...

Koniec z parkowaniem na Rynku Głównym? Jest ważny głos mieszkańców

• Będą dodatkowe ograniczenia wjazdu na Rynek Główny
• Mieszkańcy nie chcą już "parkingu" na największym placu rynku w Europie
• Wszystkie zmiany były konsultowane z mieszkańcami

Koniec z parkowaniem na Rynku Głównym? Jest ważny głos mieszkańcówŹródło: Fotolia, fot: seqoya
dcki285
dcki285

Mieszkańcy mają już dość zastawionego Rynku Głównego i tworzenia z niego nocnego parkingu dla ciężarówek. Dlatego od lat protestowali domagając się zmian. Te może uda się wcielić w życie - właśnie zakończyły się konsultacje społeczne.

Wśród zaproponowanych zmian jest m.in. zakaz wjazdu na Rynek Główny oraz na drogi publiczne wewnątrz I Obwodnicy pojazdów powyżej 5 ton, zmiana godzin wjazdu samochodów na czas rozładunku oraz nowe regulacje dla pojazdów obsługujących imprezy i przedsięwzięcia.

Jak przyznaje dyrektor Popiołek, zdecydowanie największe emocje wśród przedsiębiorców i mieszkańców wywołała propozycja zakazu wjazdu na Rynek Główny pojazdów o maksymalnej masie całkowitej powyżej 5 ton oraz plan ograniczenia godzin dostaw. Obecnie samochody dostawcze mogą dojeżdżać do mieszkań i lokali wokół Rynku Głównego od godz. 23 aż do godziny 10 rano. Urzędnicy zaproponowali, aby skrócić ten czas do godz. 8.

dcki285

- Zmiany są konieczne, ale po to chcieliśmy się skonsultować z mieszkańcami, aby ich uwagi wziąć pod uwagę. Nie chcę jeszcze mówić o konkretach, na to przyjdzie czas po analizie wszystkich postulatów, które do nas dotarły. Plan jest jednak taki, aby w najbliższych tygodniach wypracować optymalne rozwiązanie i po sezonie zimowym wprowadzić zmiany - podkreśla Tomasz Popiołek.

Po wyrażeniu swojego protestu, wszystkie rozwiązania przeanalizują urzędnicy.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dcki285
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcki285
Więcej tematów