Trwa ładowanie...
d1119fr

IMiGW ostrzega przed silnymi opadami na południu PolskiPrognozy na sobotę
Biuro Prognoz IMiGW ostrzega przed spodziewanymi w piątek po południu oraz w sobotę i niedzielę ulewnymi deszczami, które mogą spowodować zagrożenie powodziowe na Podbeskidziu, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Share
d1119fr

W piątek od godziny 18 oraz przez całą sobotę i niedzielę na terenie dorzeczy Małej Wisły, Soły, Przemszy, Skawy, Czarnej Orawy, Raby, Dunajca, Popradu, Nidy, Wisłoka, Wisłoki i Sanu wystąpią intensywne, ciągłe opady deszczu połączone z burzami - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wartość opadów może osiągnąć od 30 do 40 litrów na metr kwadratowy powierzchni w ciągu 12 godzin (30-40 mm/12h), a lokalnie podczas burz nawet do 50 litrów w ciągu 12 godzin (50 mm/12h).

Według meteorologów takie opady spowodują zagrożenie powodziowe w dorzeczach wymienionych rzek. Ostrzeżenie IMiGW otrzymały w piątek wszystkie służby na zagrożonych terenach.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przekazało ostrzeżenie wszystkim schroniskom i obozowiskom taternickim w Tatrach. Silne opady w górach mogą być szczególnie niebezpieczne dla turystów, dlatego TOPR apeluje, aby na razie zrezygnować z wycieczek w góry.(aka)

Zobacz także:
w WP - Pogoda

d1119fr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1119fr
Więcej tematów