Trwa ładowanie...

Igrzyska w Krakowie. Jagna Marczułajtis-Walczak straci posadę?

Najpóźniej w przyszłym tygodniu posłanka PO, Jagna Marczułajtis-Walczak przestanie pełnić funkcję szefowej Komitetu Konkursowego Kraków 2022 - donosi "Gazeta Krakowska".

Igrzyska w Krakowie. Jagna Marczułajtis-Walczak straci posadę?Źródło: AKPA, fot: Jacek Kurnikowski
d7n5hy8
d7n5hy8

Przeczytaj: więcej o aferze wokół Igrzysk w Krakowie

Jak informuje "GK" nie wiadomo tylko, czy przewodnicząca sama poda się do dymisji czy zostanie odwołana. W piątek rano o przyszłości szefowej komitetu rozmawiali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i marszałek województwa Marek Sowa.

Tymczasem według portalu Gazeta.pl, który powołuje się na nieoficjalne źródła informuje, do poniedziałku ma zostać rozwiązany cały komitet, a staraniami o organizację igrzysk mają zająć się inni urzędnicy i politycy.

Dziennikarska prowokacja

Po dziennikarskiej prowokacji lovekrakow.pl wybuchła ogólnopolska afera. Portal oskarżył członków komitetu konkursowego pracującego nad aplikacją Krakowa do zimowych igrzysk olimpijskich, że próbowali kupić przychylność mediów za publiczne pieniądze. - Dziennikarze wykorzystali naszych pracowników, którzy w dobrej wierze chcieli za pośrednictwem portalu przekazać informacje opinii publicznej - mówiła w rozmowie z WP.PL posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak, przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022.

"Głupota ludzka nie zna granic"

- Mogę wyrazić tylko ogromne przygnębienie z tego powodu, głupota ludzka czasem nie zna granic - skomentował całą sytuację senator Andrzej Person. Dodał, że wierzy w to, że kiedyś Polska zorganizuje igrzyska, bo w pełni na to zasługujemy.

Źródło: "Gazeta Krakowska", gazeta.pl, WP.PL

d7n5hy8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7n5hy8
Więcej tematów