Trwa ładowanie...

Burza nad Krakowem. Zalane ulice i zepsuta sygnalizacja świetlna

Burze nawiedziły minionej doby wiele miejsc w Polsce. Bardzo wysokie temperatury sprawiają, że mają one niezwykle gwałtowny przebieg. W Krakowie nawałnice pozostawiły po sobie zalane ulice i utrudnienia w ruchu.

Share
ANDRZEJ BANAS/POLSKA PRESS/GALLO IMAGES
ANDRZEJ BANAS/POLSKA PRESS/GALLO IMAGES Źródło: Getty Images, Fot: ANDRZEJ BANAS
d2s5xmx

Kraków zmaga się ze skutkami gwałtownych burz z intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad miastem. Studzienki kanalizacyjne na ulicach stolicy Małopolski nie nadążały z odprowadzaniem ogromnej ilości wody która runęła na miasto z burzowych chmur. Intensywne opady spowodowały również awarię sygnalizacji świetlnej, co jeszcze bardziej utrudniło ruch.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował, że awarie wystąpiły m.in. na rondzie Mogilskim, na Ruczaju i w Łagiewnikach. Do napraw skierowani zostali technicy, którzy na bieżąco usuwają usterki.

d2s5xmx

Na trudności muszą się również przygotować podróżni wybierający się na podkrakowskie lotnisko w Balicach. "Zaplanujcie więcej czasu na dojazd, jeśli wybieracie się na lotnisko. Na ten moment loty odbywają się zgodnie z rozkładem, ale mogą wystąpić utrudnienia i korki na drogach dojazdowych" - informuje port lotniczy na Twitterze.

Burze przetaczają się nad Polską

W ciągu ostatniej doby burzy przetoczyły się nad wieloma regionami kraju. Najwięcej interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnic mieli strażacy z województwa śląskiego (ponad 1000 zgłoszeń) i łódzkiego (1500 zgłoszeń). Silny wiatr powalał drzewa, łamał konary i zrywał sieci energetyczne oraz dachy. Zalanych zostało wiele posesji, a pioruny były przyczyną pożarów.

Strażacy musieli również ewakuować kilka obozów. W Kostkowicach konieczna była ewakuacja aż 370 obozowiczów, którzy zostali przeniesieni do jednej ze szkół, gdzie zapewniono im nocleg.

d2s5xmx

W czwartek od rana nad Polską przesuwają się kolejne burze. IMGW objął obostrzeniami pierwszego i drugiego stopnia obszar całego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2s5xmx

Podziel się opinią

Share
d2s5xmx
d2s5xmx
Więcej tematów