Trwa ładowanie...

Brakuje pieniędzy na leczenie, a będzie jeszcze gorzej...

Brakuje pieniędzy na szpitalne leczenie chorych w Małopolsce. W przyszłym roku fundusze dla placówek zdrowia w tym regionie będą jeszcze mniejsze - alarmuje "Polska".

Brakuje pieniędzy na leczenie, a będzie jeszcze gorzej...Źródło: Jupiterimages
d47xa31
d47xa31

Jak czytamy w dzienniku - szefowie szpitali już wiedzą, że będą postawieni pod ścianą podczas podpisywania kontraktów z NFZ. Budżety placówek zostaną znacznie okrojone. A to - jak pisze gazeta - mocno uderzy w pacjentów, którzy na zabiegi lub wizytę będą czekać znacznie dłużej niż aktualnie.

Narodowy Fundusz Zdrowia powinien zapłacić za nadwykonania wszystkim lecznicom w Małopolsce 151 milionów złotych. Ale - jak powiedziała w rozmowie z "Polską" Barbara Bulanowska, dyrektor małopolskiej filii - fundusz nie posiada takich pieniędzy i poza zaciskaniem pasa nie ma innych propozycji dla szpitali. NFZ twierdzi, że zapłaci jedynie za zabiegi, które ratują życie i tak zwane nielimitowe, czyli na przykład porody.

Według gazety, wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek kłopotów szpitali w Małopolsce. Od stycznia sytuacja wcale się nie poprawi. Dyrektor Bulanowska ostrzegła szefów lecznic, że kontrakty będą mniejsze. NFZ proponuje dyrektorom dwa warianty. Pierwszy - to obniżenie ceny za wszystkie świadczenia. Drugi - wykupienie przez Fundusz mniejszej liczby usług szpitalnych. Każda z tych opcji, bez względu na którą zdecyduje się Fundusz, boleśnie uderzy w pacjentów - czytamy w dzienniku "Polska".

d47xa31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47xa31
Więcej tematów