Trwa ładowanie...

Biegali na Kasprowym Wierchu i na plaży. Challenge policjantów z Wieliczki rozszedł się na cały kraj

Challenge "Kilometr dla Moniki" został zainaugurowany przez policjantów z Wieliczki. Była to chęć wsparcia zbiórki pieniędzy dla siostry policjanta z Gdowa - 28-letniej Moniki, która w wyniku wypadku straciła nogę i czeka ją leczenie, rehabilitacja i zakup kosztownej protezy.
Share
Challenge "Kilometr dla Moniki"  obiegł całą Polskę
Challenge "Kilometr dla Moniki" obiegł całą PolskęŹródło: wieliczkacity.pl
d472toa

Inicjatorem wyzwania "Kilometr dla Moniki" jest podinspektor Mirosław Strach Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce, który wraz policjantami z powiatu wielickiego zainicjował tą akcję na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej. Był to pierwszy kilometr przebyty dla Moniki po czym wieliccy policjanci nominowali kolejne jednostki, instytucje i osoby do wykonania tego zadania.

"Kilometr dla Moniki" wyjątkowo szybko rozszedł się na całą Polskę. Nominowani funkcjonariusze z całego kraju chętnie dołączali do akcji chcąc wesprzeć siostrę jednego ze swoich kolegów.

Policjanci biegali m.in. na Kasprowym Wierchu w zaśnieżonych Tatrach jak i na plaży w Świnoujściu. Do akcji włączyła się także załoga promu Polonia wraz z Kapitanem – Grzegorzem Bordychem. Zadanie wykonano również w Suwałkach. Policjanci z Brzeska czy Myślenic również nie odmówili pomocy wykonując zadanie i wspierając zbiórkę pieniędzy.

d472toa

Myśleniccy funkcjonariusze "swój" kilometr przebyli na zaporze wodnej. Kolejne nominacje popłynęły m.in. do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, KM Policji w Sopocie czy do Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Pilotów Wojska Polskiego w Kościelisku.

Challenge zapoczątkowany w Wieliczce dosłownie pokonuje kolejne kilometry przemierzając nasz kraj. Dzięki temu, że kolejne jednostki czy instytucje tak chętnie włączają się w tą akcję, Monika z Niegowici otrzymuje tak potrzebną jej w obecnym czasie pomoc finansową i nie tylko, bo jak na swoim filmie mówili chociażby policjanci z Myślenic - "Moniko… pamiętaj, nie jesteś sama!".

"Kilometr dla Moniki" w wykonaniu tatrzańskich policjantów [film]

"Kilometr dla Moniki" w wykonaniu policjantów ze Świnoujścia [film]

d472toa

"Kilometr dla Moniki" w wykonaniu policjantów z Myślenic [film]

TVP o WOŚP 2021. Cezary Tomczyk: to niebywały skandal

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d472toa

Podziel się opinią

Share
d472toa
d472toa
Więcej tematów