Trwa ładowanie...

10 dzieci rannych w wypadku autokaru na "zakopiance"

Autokar, który wiózł dzieci ze szkoły podstawowej z Kielc na kolonie do Niedzicy wpadł do rowu. 10 dzieci jest rannych, do szpitala trafiła też nauczycielka. Do wypadku w miejscowości Bęczarka koło Głogoczowa, na podkrakowskim odcinku "zakopianki". - poinformowało TVN24.

10 dzieci rannych w wypadku autokaru na "zakopiance"Źródło: PAP
d29vjd5
d29vjd5

Autokarem na kolonie jechało 45 dzieci i cztery opiekunki. Jak powiedział Andrzej Siekanka, rzecznik małopolskiej straży pożarnej, dziewięcioro dzieci z lekkimi obrażeniami trafiło do szpitala w Myślenicach. Jedno dziecko z poważniejszych urazem głowy zostało przewiezione do szpitala w Prokocimiu. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną wypadku. Jak ustaliła policja, kierowca był trzeźwy. Prawdopodobnie zasnął w trakcie jazdy.

Na miejscu wypadku jest straż pożarna i policja. Między Krakowem a Myślenicami wystąpią utrudnienia w ruchu. Droga jest tymczasowo zablokowana.

"Zakopianka" to popularna nazwa drogi z Krakowa do Zakopanego przez Myślenice. Głogoczów leży kilka kilometrów za Krakowem.

d29vjd5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29vjd5
Więcej tematów