Trwa ładowanie...
d1o20c1

Kraków. Nauczyciele bronią osób LGBT. Kurator zaniepokojona

Krakowscy nauczyciele napisali list otwarty, w którym bronią tych swoich uczniów, którzy identyfikują się jako osoby LGBT. Znana z kontrowersyjnych wypowiedzi małopolska kurator oświaty oczekuje wyjaśnień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowak postanowiła odpowiedzieć na list
Barbara Nowak postanowiła odpowiedzieć na list (Agencja Gazeta)
d1o20c1

List nosi tytuł: "Krakowscy nauczyciele w obronie osób LGBT+". Podpisały się pod nim 42 osoby. W liście czytamy, że atakowana w mediach społeczność LGBT nie jest dla nauczycieli anonimowa. To ich dzieci i uczniowie. Sygnatariusze listu piszą, że wiedzą, ile wysiłku i bólu kosztuje "proces dochodzenia do akceptacji samych siebie". Dodają do tego, że to właśnie najmłodsi "najsilniej odczuwają negatywne skutki rozpętanej przeciw nim kampanii nienawiści".

Dlatego zapewniają, że w krakowskich szkołach osoby LGBT "zawsze będą u siebie". List kończy się apelem do innych nauczycieli, ale także publicystów, wykładowców akademickich, artystów, polityków i osób duchownych o aktywne i wytrwałe promowanie postaw szacunku i otwartości. Dokument został opublikowany na profilu społecznościowym jednego z nauczycieli. Od tego czasu został udostępniony ponad tysiąc razy.

Małopolska kurator oświaty chce wyjaśnień

Na list postanowiła odpowiedzieć małopolska kurator oświaty. W swojej odpowiedzi podkreśliła, że jest takim dokumentem "zaniepokojona". Zwróciła uwagę, że oznacza on bowiem, że 42 podpisanych nauczycieli było świadkami przemocy, o której ona nie miała pojęcia. "Obowiązkiem nauczyciela jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci" - czytamy. Kurator zwróciła się do autora listu i sygnatariuszy o wyjaśnienie sprawy. JAk podkreśliła, nauczyciele mają to zrobić za pośrednictwem dyrektorów szkół, w jakich pracują.

d1o20c1

Małopolska kurator oświaty do tej pory była znana ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Tzw. kartę LGBT, którą podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, nazwała "propagowaniem pedofilii".

Łódź. Odwołanie kuratora oświaty. "Wysłanie takie sygnału mogło być błędem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o20c1

Podziel się opinią

Share
d1o20c1
d1o20c1
Więcej tematów