Trwa ładowanie...
d1a4t90

Kraków. Dzik zaatakował mieszkańców. Interweniowała policja

Do ataku na trzy osoby doszło w okolicach Lasu Borkowskiego. Zwierzę najpierw zaatakowało jedną kobietę w nogę, a potem przewróciło inną. Sytuację próbował ratować mężczyzna, ale on również został poszkodowany. Dzik został złapany i uśpiony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków. Dzik zaatakował mieszkańców osiedla
Kraków. Dzik zaatakował mieszkańców osiedla (Facebook.com, Fot: Małopolska Policja)
d1a4t90

Do zdarzenia doszło w środę po południu w parku w pobliżu ul. Jagodowej niedaleko Lasu Borkowskiego. Około 13.40 dzik zaatakował przechodzącą kobietę i ranił ją powierzchownie w nogę. Do kolejnej szarży zwierzęcia doszło 20 minut później w rejonie bloków mieszkalnych na tej samej ulicy. Dzik przewrócił inną kobietę i zaatakował jej psa.

Zauważył to mężczyzna, który rzucił się na pomoc. Próbując przegonić dzika został raniony w nogę, ale kobieta z psem zdołała uciec w bezpieczne miejsce. Mężczyzna powiadomił służby, a na miejsce wysłano policję.

Przeczytaj: Stado dzików zaatakowało przechodnia

d1a4t90

Do czasu przyjazdu weterynarza funkcjonariusze nadzorowali teren uniemożliwiając zwierzęciu przemieszczenie się w kierunku osiedla. Dzikowi zaaplikowano środek usypiający, który działa po kilku minutach, co jeszcze bardziej rozjuszyło zwierzę.

Gdy dzik zaczął szarżować na lekarza policjant obezwładnił zwierzę strzałem z paralizatora. Wówczas zaczął działać środek usypiający. Dzik został umieszczony w skrzyni i przewieziony do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie zostanie poddane badaniu pod kątem wścieklizny i innych chorób.

Przeczytaj również: Niemcy przerazili się tego dzika znalezionego w Odrze

Zobacz też: Mocny wpis Roberta Biedronia o Donaldzie Trumpie. Europoseł PiS komentuje

Źródło: Małopolska Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a4t90

Podziel się opinią

Share
d1a4t90
d1a4t90
Więcej tematów