Trwa ładowanie...

Kradzież pomidorków koktajlowych na Sycylii. Zagadka rozwiązana dzięki badaniom DNA

Niecodzienna kradzież na Sycylii. Łupem złodziei padły pomidorki koktajlowe bardzo cennej odmiany. Sprawa okazała się trudna do rozwiązania. Pomogły dopiero badania DNA.

Kradzież pomidorków koktajlowych na Sycylii. Zagadka rozwiązana dzięki badaniom DNAŹródło: East News
dkk4ix6
dkk4ix6

Jak informuje RMF FM, powołując się na PAP, skradziona została partia wyśmienitych pomidorków odmiany Hathor. Pomidorki te są bardzo cenione przez najlepszych kucharzy na świecie.

Okazało się, że inna firma oferuje pomidorki tej samej odmiany. Poszkodowani hodowcy oskarżyli ich o kradzież. Jednak ci przekonywali, że towar kupili legalnie od innego dostawcy.

Pomogło dopiero badanie DNA

Ze względu na to, że przedmiotem sporu był towar luksusowy zdecydowano się na bardzo nietypowe rozwiązanie. Próbki wysłano do instytutu badań rolniczych w Lombardii na północy Włoch. Tam dzięki badaniom DNA okazało się, że pomidorki faktycznie zostały ukradzione.

Złodzieje usłyszeli zarzuty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Podsłuchy w partii. Siemoniak: nikt nie jest bezpieczny

dkk4ix6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkk4ix6
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj