Trwa ładowanie...
d1rz8qh

Kradli w galeriach handlowych w całej Polsce. W gangu byli też żołnierze

Kradli i sprzedawali ubrania, buty oraz sprzęt elektryczny. Zarzuty usłyszało pięć osób - w tym dwóch żołnierzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kradli w galeriach handlowych w całej Polsce. W gangu byli też żołnierze
(WP.PL)
d1rz8qh

Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie od 24 lipca 2017 roku prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie dokonywali kradzieży w galeriach handlowych na terenie całej Polski.

Złodzieje kradli w galeriach handlowych na terenie całej Polski. Kradziona była głównie odzież, obuwie i urządzenia elektryczne. Inni członkowie grupy udzielali pomocy w sprzedaży i kupnie skradzionych rzeczy. Było to ich stałe źródło dochodów - informuje Prokuratura Krajowa.

Zobacz też: Złodziej rowerów na warszawskiej Pradze

W poniedziałek zarzuty usłyszało pięć osób, w tym dwóch żołnierzy. Prokuratura oskarżyła Annę B., Annę M. i Bartłomieja S. o kradzieże i paserstwa, członkami gangu mieli też być st. szer. Grzegorz D. oraz mł. chor. Dominik L.

d1rz8qh

Wobec podejrzanych cywili prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. W stosunku do podejrzanych żołnierzy prokurator zastosował dozór dowódcy jednostki wojskowej, w której służą.

Ponadto podejrzanemu Arturowi B. przedstawiono zarzuty w trybie art. 308 kodeksu postępowania karnego i wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Prokurator jednak go nie przesłuchał i nie postawił zarzutów, ponieważ mężczyzna jest w szpitalu.

Śledztwo przejął Wydział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie.

Czytaj też: Kradzież w galerii handlowej. Policja szuka tych kobiet

Czytaj też: MON reaguje na informacje o wejściu CBA

d1rz8qh

Podziel się opinią

Share
d1rz8qh
d1rz8qh
Więcej tematów