Trwa ładowanie...
Kradli koła w Niemczech, wpadli w Polsce
Konrad Żelazowski

Kradli koła w Niemczech, wpadli w Polsce

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę, która zajmowała się kradzieżą kół samochodowych w Niemczech i produkcją lewych papierosów. Wartość skradzionego towaru oszacowano na 1,8 mln złotych, a strat dla Skarbu Państwa na niemal pół miliona złotych.
Share
d6v1sct

Funkcjonariusze CBŚP i Izba Cela w Kielcach od kilku miesięcy rozpracowywali gang z województwa świętokrzyskiego. Zaczęło się od podejrzeń dotyczących nielegalnej produkcji papierosów i ich sprzedaży. Członkowie grupy stworzyli sprawnie działające przedsiębiorstwo. Mieli swoją profesjonalną linię produkcyjną, magazyny i punkty handlowe, zatrudniali ludzi odpowiedzialnych za produkcję, transport oraz dystrybucję.

Śledczy po jakimś czasie zorientowali się, że gang ma również kontakty za granicą, a lewe papierosy to nie jedyna ich działalność. W grę wchodziły kradzież i paserstwo na dużą skalę. Policjanci CBŚP ustalili, że grupa włamywała się do salonów samochodowych na terenie Niemiec i ukradła łącznie kilkaset felg aluminiowych i opon samochodowych markowych firm. Fanty ukryte były w magazynach na terenie Kielc i wkrótce miały trafić na sprzedaż po atrakcyjnych cenach.

d6v1sct

Policjanci przy wsparciu antyterrorystów przeprowadzili nalot na magazyny. Cztery osoby, w tym dwaj organizatorzy procederu, zostali zatrzymani na gorącym uczynku, w trakcie sprzedaży kradzionego towaru. Łącznie zabezpieczono ponad 800 kół samochodowych, skradzionych w Niemczech.

W tym samym czasie inni funkcjonariusze zatrzymali kolejnych trzech członków gangu. Podczas tej akcji znaleziono 480 tysięcy papierosów bez akcyzy.

Powiadomieni o sprawie mundurowi z Niemiec poinformowali o 13 włamaniach do salonów samochodowych, podczas których zniknął towar o łącznej wartości ponad 1,8 miliona złotych.

Wszyscy podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

d6v1sct

Podziel się opinią

Share
d6v1sct
d6v1sct
Więcej tematów