Trwa ładowanie...
Berlin

Kradł samochody i prawie zabił policjanta. Proces Polaka w Berlinie

Przed sądem w Berlinie stanął Polak, który w Niemczech kradł samochody. Odpowie za usiłowanie zabójstwa policjanta.

Share
Kradł samochody i prawie zabił policjanta. Proces Polaka w Berlinie
Źródło: Domena publiczna
d2dhwzw

W Berlinie rozpoczął się proces 29-letniego Polaka, złodzieja samochodów, którego oskarża się o usiłowanie zabójstwa policjanta. Do zdarzenia doszło w sierpniu 2015 r. w Berlinie-Lichtenberg. Polak i inni członkowie gangu zostali zaskoczeni przez trzech policjantów. Kiedy Polak próbował uciekać samochodem, jeden z policjantów sięgnął do pojazdu, ale złodziej przytrzasnął mu rękę drzwiami. Podczas ucieczki samochodem Polak przez około 70 metrów ciągnął policjanta i prawie go zabił – wynika z akt.

Prawie dwa lata śledztwa

Funkcjonariusz doznał licznych obrażeń i złamań. Obudził się w szpitalu po 36 godzinach. Do dzisiaj 54-latek nie może pracować. Doznał poważnych obrażeń kręgosłupa.

Sprawcy udało się zbiec. Dopiero obszerne dochodzenie naprowadziło śledczych na ślad polskiej bandy złodziei samochodów. Upłynęły prawie dwa lata, zanim udało się zidentyfikować kierowcę samochodu.

Zobacz także: Ochroniarz brutalnie pobił mężczyznę w klubie? Mamy zapis z monitoringu

Pod wpływem narkotyków

Przed berlińskim sądem oskarżony Polak wyraził skruchę. Przyznał, że jest zszokowany tym, co zrobił. 29-latek wyjawił, że od wielu lat kradnie samochody, a od 10 lat jest uzależniony od narkotyków. W sierpniu 2015 r., kiedy doszło do tragicznego zdarzenia, był pod wpływem crystal meth. Zeznał, że chciał pozbyć się osoby, która trzymała się samochodu. – Byłem jak w tunelu i nie zauważyłem żadnej kolizji – powiedział.

d2dhwzw

Kolejna rozprawa w procesie odbędzie się 5 marca.

d2dhwzw

Podziel się opinią

Share
d2dhwzw
d2dhwzw
Więcej tematów