Trwa ładowanie...
dy12gjs

Kostium w stylu uchodźcy. Polemika wokół strojów dla dzieci

• Sprzedawane przez sklep internetowy stroje karnawałowe wywołały burzę we Włoszech • Zaproponowano bowiem stroje dla dzieci utrzymane w stylistyce uchodźczej • W związku z protestami firma wycofała kostiumy ze swej oferty
Share
Kobiety podróżujące same lub tylko z dziećmi czuły się szczególnie zagrożone na Węgrzech, w Chorwacji i w Grecji
Kobiety podróżujące same lub tylko z dziećmi czuły się szczególnie zagrożone na Węgrzech, w Chorwacji i w GrecjiŹródło: PAP/EPA, Fot: Etienne Laurent
dy12gjs

Na włoskiej stronie internetowej koncernu w dziale strojów karnawałowych zamieszczono zdjęcia chłopca i dziewczynki w oferowanych w cenie 24 i 36 euro strojach "uchodźców" sprzed lat. W komplecie z kostiumem sprzedawano też walizkę w starym stylu.

Całość nawiązywała stylistyką do czasów wojen światowych, co wyjaśniono w zamieszczonym dalej opisie kostiumu, częściowo po niemiecku.

Sam pomysł przygotowania takiego przebrania na karnawał uznano za skandaliczny i haniebny, zwłaszcza w kontekście rozgrywającego się niemal każdego dnia dramatu imigrantów i uchodźców w Europie.

dy12gjs

Zaprotestowali także klienci firmy. - Hańba, idźcie zobaczyć uchodźców, to może zdacie sobie sprawę z waszej głupoty - takie komentarze pojawiły się na portalu koncernu.

Oburzenia nie krył też przedstawiciel biura włoskiej Caritas do spraw migracji Oliviero Forti, który powiedział katolickiemu tygodnikowi "Famiglia Cristiana": "Może firma zamiast tego zainwestowałaby pieniądze w zakup kamizelki ratunkowej dla dziecka, które być może właśnie teraz znajduje się na środku morza".

- Tego rodzaju przekaz w takim delikatnym momencie jest naprawdę haniebny i zasługuje na napiętnowanie. Potrzeba nam więcej wrażliwości- dodał przedstawiciel kościelnej organizacji charytatywnej.

W reakcji na apele o wycofanie strojów ze sprzedaży, oferta została anulowana.

dy12gjs

Podziel się opinią

Share
dy12gjs
dy12gjs
Więcej tematów