Trwa ładowanie...
d1jo26s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kostium w stylu uchodźcy. Polemika wokół strojów dla dzieci

• Sprzedawane przez sklep internetowy stroje karnawałowe wywołały burzę we Włoszech
• Zaproponowano bowiem stroje dla dzieci utrzymane w stylistyce uchodźczej
• W związku z protestami firma wycofała kostiumy ze swej oferty
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety podróżujące same lub tylko z dziećmi czuły się szczególnie zagrożone na Węgrzech, w Chorwacji i w Grecji
Kobiety podróżujące same lub tylko z dziećmi czuły się szczególnie zagrożone na Węgrzech, w Chorwacji i w Grecji (PAP/EPA, Fot: Etienne Laurent)
d1jo26s

Na włoskiej stronie internetowej koncernu w dziale strojów karnawałowych zamieszczono zdjęcia chłopca i dziewczynki w oferowanych w cenie 24 i 36 euro strojach "uchodźców" sprzed lat. W komplecie z kostiumem sprzedawano też walizkę w starym stylu.

Całość nawiązywała stylistyką do czasów wojen światowych, co wyjaśniono w zamieszczonym dalej opisie kostiumu, częściowo po niemiecku.

Sam pomysł przygotowania takiego przebrania na karnawał uznano za skandaliczny i haniebny, zwłaszcza w kontekście rozgrywającego się niemal każdego dnia dramatu imigrantów i uchodźców w Europie.

d1jo26s

Zaprotestowali także klienci firmy. - Hańba, idźcie zobaczyć uchodźców, to może zdacie sobie sprawę z waszej głupoty - takie komentarze pojawiły się na portalu koncernu.

Oburzenia nie krył też przedstawiciel biura włoskiej Caritas do spraw migracji Oliviero Forti, który powiedział katolickiemu tygodnikowi "Famiglia Cristiana": "Może firma zamiast tego zainwestowałaby pieniądze w zakup kamizelki ratunkowej dla dziecka, które być może właśnie teraz znajduje się na środku morza".

- Tego rodzaju przekaz w takim delikatnym momencie jest naprawdę haniebny i zasługuje na napiętnowanie. Potrzeba nam więcej wrażliwości- dodał przedstawiciel kościelnej organizacji charytatywnej.

W reakcji na apele o wycofanie strojów ze sprzedaży, oferta została anulowana.

d1jo26s

Podziel się opinią

Share

d1jo26s

d1jo26s
Więcej tematów