Trwa ładowanie...

Kosiniak-Kamysz ujawnia plany: Kukiz z ważną rolą w PSL

- Chciałbym, żeby Paweł Kukiz pełnił ważną rolę np. przewodniczącego klubu lub wicemarszałka Sejmu - zdradza w najnowszym wywiadzie Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider Ludowców poinformował, że nowa nazwa klubu zostanie ujawniona na początku nowej kadencji Izby.
Share
Wyniki wyborów 2019. Wieczór wyborczy PSL - na pierwszym planie Paweł Kukiz (w tle Władysław Kosiniak-Kamysz)
Wyniki wyborów 2019. Wieczór wyborczy PSL - na pierwszym planie Paweł Kukiz (w tle Władysław Kosiniak-Kamysz)Źródło: East News, Fot: Mateusz Jagielski/East News
dn3ghv0

- Chcielibyśmy - i o tym rozmawiamy z Pawłem Kukizem - aby w nazwie była Koalicja Polska, żeby był Kukiz'15 i PSL, bo to są środowiska, które w dominujący sposób tworzą ten klub. Trzeba też pokazywać Koalicję Polską, że to jest coś nowego, to jest racjonalne centrum, szersze niż jedna formacja polityczna - przyznał w rozmowie z PAP Kosiniak-Kamysz.

Przewodniczący PSL zdradził także, jaka rola może przypaść w udziale jego koalicjantowi - Myślę, że Paweł Kukiz jest gotowy i może pełnić funkcję przewodniczącego klubu, czy wicemarszałka Sejmu - przyznał Kosiniak-Kamysz.

dn3ghv0

Wspólne ustalenia mają zostać podjęte na posiedzenie klubu - ten ma odbyć się przed pierwszym posiedzeniem Sejmu zaplanowane 12 listopada. Kosiniak zapewnił, że "każde środowisko powinno zostać uszanowane".

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

Polskie Stronnictwo Ludowe, z którego list startowali także politycy Kukiz'15, otrzymało w wyborach do Sejmu 8,55 proc. głosów, co przełożyło się na 30 mandatów w Sejmie.

dn3ghv0

5 z nich zapewnili sobie posłowie Kukiz'15 poprzedniej kadencji: Paweł Kukiz, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, Jarosław Sachajko oraz Agnieszka Ścigaj i Paweł Szramka. Z rekomendacji Kukiz'15 do Sejmu dostał się z list PSL także Stanisław Żuk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn3ghv0

Podziel się opinią

Share
dn3ghv0
dn3ghv0
Więcej tematów