Trwa ładowanie...
d4efa4d

Wybory prezydenckie. Władysław Kosiniak-Kamysz o kandydowaniu: jestem przygotowany

Jako lider partii jestem przygotowany do sprawowania najważniejszych funkcji w państwie - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany o start w wyborach prezydenckich. Zarazem zaznaczył, że decyzja dot. kandydata zostanie podjęta na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL 3 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (East News)
d4efa4d

Władysław Kosiniak-Kamysz pytany w środę w "Salonie politycznym Trójki" o kandydata ludowców na prezydenta w przyszłorocznych wyborach, powiedział, że o tym PSL poinformuje na początku listopada po posiedzeniu Rady.

Na pytanie, czy on sam jest przygotowany, by zostać kandydatem, odparł, że "jako lider PSL bierze odpowiedzialność za partię i jest przygotowany do podjęcia różnych wyzwań".

- Podczas ostatniej kampanii parlamentarnej nie unikałem żadnych debat przedwyborczych. Biorę 100 proc. odpowiedzialności za wynik wyborów. Jestem przygotowany również do sprawowania najważniejszych funkcji w państwie. - zapowiedział. - Ja się odpowiedzialności nie boję - dodał.

d4efa4d

Marian Banaś zaszkodził PiS w wyborach? Komentarz Adama Bielana

Wybory prezydenckie. Sawicki: pomysł prawyborów upadł

Podczas rozmowy w Radiu Plus Marek Sawicki z PSL pytany o zbliżające się wybory prezydenckie stwierdził, że prawyborów kandydata nie będzie. - Ten pomysł już upadł - ocenił Sawicki.

d4efa4d

Przyznał, że namawia on kolegów z PSL, by na posiedzeniu Rady Naczelnej 3 listopada zdecydować o desygnowaniu na kandydata szefa partii Władysława Kosiniaka-Kamysza.

W badaniu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" przy pytaniu o to, kto powinien kandydować na prezydenta z PSL, 38,4 proc. ankietowanych wskazało Władysława Kosiniaka-Kamysza. Wśród elektoratu ludowców szefa PSL wskazuje aż 68 proc. badanych.

Kadencja prezydenta Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia 2020 roku. Zgodnie z konstytucją wybory prezydenta RP zarządza marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4efa4d

Podziel się opinią

Share

d4efa4d

d4efa4d
d4efa4d
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów