Trwa ładowanie...
ycipk-1bvyju

Kosiniak-Kamysz nie pozostawia złudzeń opozycji. "Czas dyskusji minął"

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego zadeklarował, że nie planuje dalszych rozmów o wyborczej koalicji z szefem PO Grzegorzem Schetyną. - Sprawa rozmów z PO jest zamknięta - dodaje poseł PSL Marek Sawicki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (East News)
ycipk-1bvyju

Zapytany o kontynuowanie negocjacji ze Schetyną Kosiniak-Kamysz odparł, że "czas dyskusji minął". Przypomniał również, że w piątek zapowiedział start PSL w ramach Koalicji Polskiej. Lider PSL podkreślił, że Ludowcy prowadzą rozmowy z potencjalnymi partnerami.

Kosiniak-Kamysz nie chciał komentować słów marszałka województwa mazowieckiego i wiceprezesa PSL Adama Struzika, który nalegał na wznowienie rozmów z Platformą Obywatelską. Głos w tej sprawie zabrał natomiast były minister rolnictwa Marek Sawicki. - Sprawę uważamy za zamkniętą. Marszałek Struzik może pisać, ale to są jego osobiste oceny - stwierdził. Dodał, że rozmowy z potencjalnymi koalicjantami już trwają.

ycipk-1bvyju

Sawicki zaznaczył jednak, że PSL nie zamierza "walczyć" z PO i chce się porozumieć z Platformą w sprawie wspólnych kandydatów do Senatu. Poseł PSL przyznał, że PSL w kampanii "nie będzie miał łatwo ani od jednych, ani od drugich". - PiS doskonale rozumie, że to co my proponujemy jest większym dla nich zagrożeniem, niż mielibyśmy iść na wspólnej liście z Platformą, spodziewamy się więc dużego ataku ze strony PiS - ocenił.

Obecnie najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, zakładający dwa bloki opozycyjne: Koalicję Obywatelską oraz Koalicję Polską. W skład skupionego wokół PO sojuszu najprawdopodobniej wejdą SLD i Zieloni oraz Nowoczesna, która niedawno połączyła się w sejmowym klubie z PO. Wśród potencjalnych stronników PSL media wymieniają m.in. Kukiz'15.

PO liczy, ile wyda na spełnienie obietnic. Kwoty się nie zgadzają

ycipk-1bvyju

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1bvyju

ycipk-1bvyju
ycipk-1bvyju