Trwa ładowanie...

Kosiniak-Kamysz nie pozostawia złudzeń opozycji. "Czas dyskusji minął"

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego zadeklarował, że nie planuje dalszych rozmów o wyborczej koalicji z szefem PO Grzegorzem Schetyną. - Sprawa rozmów z PO jest zamknięta - dodaje poseł PSL Marek Sawicki.
Share
Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-KamyszŹródło: East News
d4dzbpc

Zapytany o kontynuowanie negocjacji ze Schetyną Kosiniak-Kamysz odparł, że "czas dyskusji minął". Przypomniał również, że w piątek zapowiedział start PSL w ramach Koalicji Polskiej. Lider PSL podkreślił, że Ludowcy prowadzą rozmowy z potencjalnymi partnerami.

Kosiniak-Kamysz nie chciał komentować słów marszałka województwa mazowieckiego i wiceprezesa PSL Adama Struzika, który nalegał na wznowienie rozmów z Platformą Obywatelską. Głos w tej sprawie zabrał natomiast były minister rolnictwa Marek Sawicki. - Sprawę uważamy za zamkniętą. Marszałek Struzik może pisać, ale to są jego osobiste oceny - stwierdził. Dodał, że rozmowy z potencjalnymi koalicjantami już trwają.

d4dzbpc

Sawicki zaznaczył jednak, że PSL nie zamierza "walczyć" z PO i chce się porozumieć z Platformą w sprawie wspólnych kandydatów do Senatu. Poseł PSL przyznał, że PSL w kampanii "nie będzie miał łatwo ani od jednych, ani od drugich". - PiS doskonale rozumie, że to co my proponujemy jest większym dla nich zagrożeniem, niż mielibyśmy iść na wspólnej liście z Platformą, spodziewamy się więc dużego ataku ze strony PiS - ocenił.

Obecnie najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, zakładający dwa bloki opozycyjne: Koalicję Obywatelską oraz Koalicję Polską. W skład skupionego wokół PO sojuszu najprawdopodobniej wejdą SLD i Zieloni oraz Nowoczesna, która niedawno połączyła się w sejmowym klubie z PO. Wśród potencjalnych stronników PSL media wymieniają m.in. Kukiz'15.

PO liczy, ile wyda na spełnienie obietnic. Kwoty się nie zgadzają

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dzbpc

Podziel się opinią

Share
d4dzbpc
d4dzbpc
Więcej tematów