Trwa ładowanie...
dyr28fz

Kościoły otwierają swoje bramy nocą. Wstęp wolny

Już po raz siódmy w Krakowie odbędzie się Noc Cracovia Sacra. W nocy z 14 na 15 sierpnia będzie można zwiedzać najpiękniejsze świątynie Krakowa i okolic, odkrywać dzieła sztuki, które na co dzień są niedostępne. W programie przewidziano także liczne koncerty o tematyce sakralnej, wystawy, wykłady i spektakle poetycko-muzyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okno papieskie przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie
Okno papieskie przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie (WP.PL, Fot: Robert Kulig)
dyr28fz

W dzień poprzedzający święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii krakowskie kościoły otwierają swe bramy i zdradzają swoje sekrety mieszkańcom miasta i turystom. W tym roku motywem przewodnim nocy w kościołach jest życie i osoba Jana Pawła II.

Pośród świątyń, które zapraszają w swoje progi, znajdują się m.in. bazylika archikatedralna na Wawelu, bazylika św. Trójcy, bazylika św. Floriana, kolegiata św. Anny, sanktuarium św. Jana Pawła II czy mieszkanie rodziny Wojtyłów.

W programie oprócz zwiedzania i zapoznania się z historią danych miejsc, przygotowane są koncerty, wystawy, spektakle na podstawie poezji Karola Wojtyły. Przewidziane są różne odmiany muzyki sakralnej: śpiewane, grane na różnych instrumentach i organowe.

dyr28fz

Większość wystaw poświęcona jest polskiemu papieżowi, ale znajdziemy też taką perełkę jak prezentacja relikwii i relikwiarzy w bazylice św. Trójcy.

Wstęp na wszystkie atrakcje wieczoru jest wolny, ale w niektórych miejscach trzeba będzie postarać się o miejscówki. Jest to spowodowane ograniczoną ilością miejsc, np. na koncertach czy spektaklach.

Więcej informacji i szczegółowy program można znaleźć pod adresem: www.krakowskienoce.pl/noc_cracovia_sacra.

dyr28fz

Podziel się opinią

Share

dyr28fz

dyr28fz
Więcej tematów