Trwa ładowanie...

Koronowirus w Polsce. Apel policji w sprawie zgłaszania przestępstw

Chcesz zgłosić policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy - apelują mundurowi z Łodzi i udostępniają wzór dokumentów potrzebnych przy zgłoszeniu on-line.

Share
Koronowirus w Polsce. Apel policji w sprawie zgłaszania przestępstw
Źródło: Getty Images
d7pwovz

Policjanci proszą o przesyłanie informacji pocztą tradycyjną lub elektroniczną, a adresy e-mail znajdują się na stronach internetowych poszczególnych komend.

- Opracowaliśmy wzór formularza "informacji o przestępstwie/wykroczeniu", który pokrzywdzony może przekazać bez konieczności - na tym etapie - bezpośredniego kontaktu - mówi Wirtualnej Polsce mł.insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy KWP w Łodzi.

- Wszystko zależy od sprawy, bo w części przypadków konieczne jest złożenie własnoręcznego podpisu i wtedy konieczne jest wysłanie listu tradycyjne w kopercie - zastrzega oficer.

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

Policjantka dodaje, że procedura zakłada poinformowanie zgłaszającego o terminie niezwłocznej weryfikacji przesłanej przez niego informacji wstępnej. Później możliwe będzie formalne przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie w taki sposób, aby uniknąć jednoczesnej obecności wielu osób w komendzie czy komisariacie.

d7pwovz

Wzór pism przygotowanych przez funkcjonariuszy można pobrać TUTAJ (na dole strony).

Policjanci przed wyznaczeniem terminu wizyty w ich jednostce, sprawdzą też, czy zgłaszający nie jest osobą zaliczoną do grupy wzmożonego ryzyka epidemiologicznego. - Nadal w sprawach pilnych można oczywiście szukać u nas pomocy osobiście - wyjaśnia Kącka.

Koronawirus w Polsce. Wojsko pomoże policji

Wcześniej Mariusz Błaszczak poinformował, że policji pomagać będzie wojsko. Wyjaśnił, że chodzi o wsparcie funkcjonariuszy na przejściach granicznych oraz w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny.

d7pwovz

Koronawirus. Ponad 200 tys. zachorowań na całym świecie

Na świecie liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła w środę 200 tys. Mimo podjętych działań, wprowadzenia ograniczeń i zamknięcia granic, COVID-19 nadal się rozprzestrzenia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d7pwovz

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d7pwovz

Podziel się opinią

Share
d7pwovz
d7pwovz
Więcej tematów