Trwa ładowanie...
dxu1gep

Koronawirus z Chin. Rosja zamyka granicę dla chińskich obywateli

Rosja zamyka tymczasowo granice dla obywateli Chin. Wszystko z obawy przed epidemią koronawirusa. Decyzja wejdzie w życie już w czwartek i dotknie wszystkich osób przyjeżdżających do Rosji w celach: turystycznych, biznesowych czy też edukacyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin. Rosja zamyka się dla obywateli Chin.
Koronawirus z Chin. Rosja zamyka się dla obywateli Chin. (East News, Fot: DIMITAR DILKOFF/AFP/East News)
dxu1gep

Rozporządzenie zostało podpisane w środę przez premiera Michaiła Miszustina, a ogłosiło je biuro wicepremier Rosji Tatiany Golikowej.

Koronawirus z Chin. Rosja zamyka granice

Jak informuje rmf24.fm, zakaz wjazdu do Rosji dotyczy obywateli Chin. Wszystko to z obawy przed rozprzestrzenieniem koronawirusa, który zbiera coraz większe żniwo.

dxu1gep

Do Rosji nie wjadą więc Chińczycy pracujący w Rosji, studenci, turyści i osoby mające tam do załatwienia prywatne interesy. Zakaz obowiązuje wszystkich obywateli Chin, nawet tych, u których nie stwierdzono obecności koronawirusa. Ostatnia grupa, która przekroczyła granicę, została skierowana na przymusową kwarantannę.

Czytaj też: Koronawirus. Polacy ewakuowani z Chin dalej w szpitalu. Przejdą czwartą turę badań

Zobacz też: Szokujące słowa księdza z Kalisza o Robercie Biedroniu. Krzysztof Gawkowski oburzony

Koronawirus z Chin. Biura podróży w tarapatach

Rosyjskie uczelnie przygotowują dla studentów z Chin specjalny program do nauki przez Internet. Gorzej będzie z biurami podróży. Ich przedstawiciele już liczą straty. Ograniczenia zmuszają właścicieli do odwoływania zaplanowanych na wiosnę wyjazdów na Kamczatkę grup z Chin.

dxu1gep

Przypomnijmy, że od piątku 14 lutego wstrzymano całkowicie loty czarterowe pomiędzy Chinami a Rosją. Ograniczono też liczbę połączeń kolejowych. Kreml nie obawia się jednak o brak rąk do pracy. Jak podkreśla rosyjski rząd, do kraju wciąż przyjeżdżają pracownicy z dawnych republik członkowskich.

Koronawirus z Chin. Ponad 2000 ofiar

Przedstawiciele ministerstwa spraw zagranicznych Chin potwierdzili, że byli wcześniej informowani o zamiarach rosyjskiej strony i otrzymali zapewnienie, że Rosja będzie pomagać Chinom w walce z koronawirusem.

W wyniku epidemii koronawirusa zmarło już 2007 osób. Zarażony jest 75 147 osób, z czego ponad 74 tys. w Chinach. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano tam 1749 nowych przypadków zarażenia się koronawirusem.

Czytaj też: Koronawirus z Chin. Zakończono kwarantannę na Diamond Princess

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na informacje, zdjęcia oraz nagrania!

dxu1gep

Podziel się opinią

Share
dxu1gep
dxu1gep
Więcej tematów