Trwa ładowanie...

Koronawirus z Chin. Już 130 zarażonych na Diamond Princess. Liczba ofiar wirusa wyższa niż podczas epidemii SARS

Liczba zarażonych pasażerów na statku Diamond Princess wzrosła od wczoraj o 60 osób. Na razie nie ma informacji o tym, by był wśród nich Polak. Tymczasem w Chinach liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła do 908. Nowy wirus zabił już więc więcej osób, niż ten, który wywołał epidemię SARS w 2002 roku.
Share
Koronawirus z Chin. Liczba zarażonych na wycieczkowcu Diamond Princess wzrosła do 130 osób
Koronawirus z Chin. Liczba zarażonych na wycieczkowcu Diamond Princess wzrosła do 130 osóbŹródło: PAP
domf97k

Pasażerowie i załoga statku Diamond Princess, który od tygodnia stoi w porcie Jokohama, wciąż pozostają objęci kwarantanną. Mają spędzać czas we własnych kabinach, starać się do minimum ograniczać kontakt z innymi pasażerami i członkami załogi. Gdy wychodzą z kabin mają zakładać specjalne maseczki. Niestety, te wszystkie środki bezpieczeństwa nie na wiele się zdają. Od wczoraj liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem, jak podało japońskie ministerstwo zdrowia, wzrosła o 60 przypadków. To oznacza, że na statku zaraziło się już 130 osób.

Kwarantanna trwa, a japońskie służby medyczne zastanawiają się, czy nie rozszerzyć przeprowadzenia testów na obecność wirusa na wszystkich pasażerów i członków załogi - łącznie ponad 3700 osób. Do tej pory testy przeprowadzano jedynie u tych osób, które miały objawy chorobowe lub mogły mieć kontakt z osobą, podejrzaną o zarażenie koronawirusem.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. Nowe informacje ws. zarażonych. Ponad 30 tys. przypadków

Na pokładzie statku Diamond Princess jest trzech Polaków - dwóch pasażerów i członek załogi. Jeszcze wczoraj przedstawiciele polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych podkreślali, że Polacy są zdrowi. Służby medyczne nie stwierdziły u nich objawów zarażenia koronawirusem.

domf97k

Koronawirus z Chin: zabił już więcej osób niż SARS

Tymczasem koronawirus 2019-nCoV wciąz zbiera śmiertelne żniwo w Chinach. Tylko w ciągu jednego dnia zmarło 97 osób. Liczba ofiar wzrosła już do 908. Nowy wirus zabił już więc więcej osób, niż ten, który wywołał epidemię SARS w 2002 roku.

Łącznie w Chinach liczba zainfekowanych przekroczyła już 40 tys. osób i zwiększyła się od niedzieli o 3062 osoby.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. Dr Li Wenliang nie żyje. Zabił go wirus, przed którym ostrzegał innych

Wirus rozprzestrzenia się także poza granicami Chin kontynentalnych. Zarejestrowano już 36 przypadków w Hongkongu, 18 na Tajwanie, 10 w Makau.

domf97k

156 chorych zarażonych zarejestrowano w Japonii - większość z nich to pasażerowie Diamond Princess. 43 chorych jest w Singapurze, 32 na Tajlandii, 27 w Korei Południowej.

Koronawirus zaatakował także w Stanach Zjednoczonych - 12 zarażonych, Australii - 15 czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich - 7. Zarażenie nim odnotowano także w wielu krajach Europy, m.in. w Niemczech - 14 przypadków, Francji - 11, Wielkiej Brytanii - 4, we Włoszech - 3, w Hiszpanii - 2.

Na razie nie odnotowano ani jednego przypadku zarażenia w Polsce.

domf97k

Podziel się opinią

Share
domf97k
domf97k
Więcej tematów