Trwa ładowanie...
dxabfl2

Koronawirus z Chin. Funkcjonariusze policji z wytycznymi bezpieczeństwa

Polska policja zapewnia, że jest gotowa na ewentualne pojawienie się koronoawirusa. - Formacja jest przygotowana na wypełnianie obowiązków w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Posiadamy maseczki, kombinezony ochronne i środki odkażające - przekazał I zastępca komendanta głównego policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin. Polska policja wzorem innych formacji zachodnich może zacząć używać maseczek ochronnych
Koronawirus z Chin. Polska policja wzorem innych formacji zachodnich może zacząć używać maseczek ochronnych (East News, Fot: VANO SHLAMOV/AFP/East News)
dxabfl2

- W razie wystąpienia ogniska koronawirusa na terenie kraju odpowiednie środki zostaną centralnie dystrybuowane do tych jednostek i policjantów, którzy będą wykonywać zadania w strefach zagrożonych zakażeniem - zapewnia nadinsp. Dariusz Augustyniak.

W związku z zagrożeniem związanym z COVID-19 Główny Inspektor Sanitarny MSWiA wydał wytyczne dla policji w sprawie postępowania funkcjonariuszy mających kontakt z osobami podejrzanymi o zakażenie oraz osobami zakażonymi nowym typem koronawirusa.

Funkcjonariusz ma przede wszystkim stosować środki ochrony indywidualnej, tj. maski ochronne na twarz i rękawice jednorazowe. Dodatkowo GIS MSWiA zaleca do dezynfekcji rąk stosowanie preparatów na bazie alkoholu.

dxabfl2

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

Jednocześnie Inspektor udziela rad w jaki sposób zachowywać się wobec osoby deklarującej złe samopoczucie, której objawy wykazują możliwość zakażenia COVID-19. "Należy taką osobę poddać odosobnieniu i niezwłocznie poinformować o tym fakcie służby medyczne. Funkcjonariusz powinien powiadomić właściwych miejscowo - Państwowego Inspektora Sanitarnego MSWiA oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego" - przekazano w komunikacie.

Policja

Koronawirus z Chin. COVID-19 atakuje kolejne regiony

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko się rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do piątkowego popołudnia potwierdzono śmierć 2867 osób. Zarażonych nim jest już ponad 83 tys. osób na całym globie.

arcgis

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxabfl2

Podziel się opinią

Share

dxabfl2

dxabfl2
Więcej tematów