Trwa ładowanie...
d35166d

Koronawirus z Chin. Członek załogi Diamond Princess zarażony. To Węgier

Ministerstwo zdrowia Japonii poinformowało węgierski MSZ, że obywatel tego kraju jest zarażony koronawirusem. Mężczyzna jest członkiem załogi Diamond Princess, luksusowego wycieczkowca, który został poddany kwarantannie w Jokohamie. Wśród członków załogi jest też Polak.
Share
Koronawirus z Chin. Członek załogi Diamond Princess zarażony. To Węgier
Koronawirus z Chin. Członek załogi Diamond Princess zarażony. To WęgierŹródło: East News, Fot: KYDPL KYODO
d35166d

Wycieczkowiec Diamond Princess, na pokładzie którego było 3,7 tys. osób, został poddany kwarantannie w Jokohamie 5 lutego. Władze Japonii obawiały się rozprzestrzeniania się koronawirusa po tym, jak okazało się, że u byłego pasażera statku, który zszedł na ląd w Hongkongu stwierdzono obecność 2019-nCoV.

Niestety, Japończycy mieli rację. Wkrótce na statku wykryto pierwsze przypadki zarażenia wirusem. W ciągu dwóch tygodni kwarantanny u ok. 700 pasażerów testy wypadły pozytywnie. Mimo to w ubiegłym tygodniu zdecydowano się zakończyć izolowanie pasażerów. Podjęto decyzję, że osoby zdrowe, u których nie wykryto wirusa, mogą zejść na ląd.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. Wycieczkowiec z 3,7 tys. osób na pokładzie poddany kwarantannie w Jokohamie

Wielu pasażerów już wróciło do domu. Jest wśród nich grupa Brytyjczyków, która mimo negatywnych testów w Japonii, została poddana ponownej kwarantannie w swoim kraju. Po ponownym badaniu okazało się, że u czterech z nich potwierdzono obecność koronawirusa.

d35166d

Koronawirus z Chin: pierwszy zarażony Węgier

Na pokładzie "Diamond Princess" wciąż są członkowie załogi, między innymi jeden Polak.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. Nowe informacje ws. Polaków na Diamond Princess

Jak się okazało na statku pracowało także trzech Węgrów: kelner i dwóch muzyków. Podczas badania okazało się, że test u jednego z nich wypadł pozytywnie. Mężczyzna został odizolowany i wkrótce zostanie przewieziony do szpitala.

Według informacji węgierskiego MSZ, mężczyzna nie wykazuje objawów choroby, czuje się dobrze.

Źródło: bbj.hu

d35166d

Podziel się opinią

Share
d35166d
d35166d
Więcej tematów