Trwa ładowanie...
d14p1ed

Koronawirus. Wojewodowie szukają sprzętu medycznego

Koronawirus zmusił ośrodki władzy państwowej do wytężonej pracy. Z informacji wynika, że urzędy wojewódzkie zaczęły rozsyłać do szpitali zapytania o wyposażenie. Szpitale miałyby podzielić się swoim sprzętem z powstającymi w województwach szpitalami tymczasowymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Wojewodowie szukają sprzętu medycznego
Koronawirus. Wojewodowie szukają sprzętu medycznego (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski)
d14p1ed

Informacje o działaniach Urzędów Wojewódzkich podało RMF FM. Wojewodowie szukają w szpitalach na terenie nadzorowanych przez siebie województw sprzętu medycznego, który ma zasilić mające powstać w każdym województwie szpitale tymczasowe. Chodzi o łóżka, respiratory, reduktory tlenowe i urządzenia do tlenoterapii.

Koronawirus. Rząd szuka sprzętu

W obecnej chwili pisma które trafiają do szpitali mają formę próśb o zweryfikowanie, czy placówki dysponują dodatkowym sprzętem. Tego typu dokumenty oficjalnie trafiły już do szpitali w województwie śląskim.

d14p1ed

Jak informuje RMF FM pracownicy placówek leczniczych obawiają się, że sprzęt którym obecnie dysponują nawet jeżeli nie jest w tej na ten moment używany to w każdej chwili ta sytuacja może się zmienić.

Powinniśmy zamknąć szkoły? Prof. Maria Gańczak wyjaśnia, dlaczego

Podobne działania podjęte zostały już na Mazowszu, choć na razie miały one jedynie formę rozmowy. Mazowieckie placówki czekają teraz na oficjalne pisma z Urzędu Wojewódzkiego.

d14p1ed

Koronawirus. Dane Ministerstwa Zdrowia

W Polsce w dalszym ciągu w zawrotnym tempie przybywa nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W poniedziałek liczba zakażeń sięgnęła niemal 7,5 tysiąca.

"Mamy 7482 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1201), mazowieckiego (849), śląskiego (685), łódzkiego (679), lubelskiego (526), pomorskiego (481), kujawsko-pomorskiego (473), podkarpackiego (458), wielkopolskiego (423), dolnośląskiego (406), opolskiego (348), podlaskiego (283), zachodniopomorskiego (217), warmińsko-mazurskiego (190), świętokrzyskiego (170) i lubuskiego (93)" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14p1ed

Podziel się opinią

Share
d14p1ed
d14p1ed
Więcej tematów