Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wiceminister zdrowia o obostrzeniach i niepokojącym trendzie

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Dotarła do nas 4. fala. Waldemar Kraska przekazał, że jej szczyt szacuje się na koniec października i początek listopada. Wiceminister poinformował o kolejnym wzroście zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i odniósł się do ewentualnych obostrzeń.

Share
Koronawirus w Polsce. Kraska o obostrzeniach Koronawirus w Polsce. Kraska o obostrzeniach Źródło: East News, fot: artur szczepanski
d3l37id

- Musimy brać pod uwagę fakt, iż w poprzednich falach nie mieliśmy tylu osób zaszczepionych. To będzie wpływać na liczbę pacjentów w szpitalach. Z naszych prognoz wynika, że szczyt czwartej fali jest przewidywany na koniec października początek listopada - przekazał na antenie Radia Plus Waldemar Kraska.

Wiceszef resortu zdrowia dodał, że aktualnie trudno jest określić, ile zakażeń dziennie możemy odnotować w trakcie szczytu tej fali koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Kraska o obostrzeniach

Wiceministra zdrowia zapytano również o ewentualne wprowadzenie obostrzeń. Kraska dodał, że rząd będzie brał pod uwagę kilka parametrów m.in. wskaźnik wyszczepialności oraz hospitalizacji.

d3l37id

Jednak jak wskazał, restrykcje mają być łagodniejsze niż w zeszłym roku. Polityk odniósł się do wcześniej wprowadzonych żółtych i czerwonych stref.

Przypomnijmy, że wtedy dodatkowym kryterium wytyczania stref z obostrzeniami była liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców. I tak od 6 przypadków na 10 tys. wprowadzana była strefa żółta. W przypadku 12 była już strefa czerwona. Waldemar Kraska dodał, że teraz za skala ma być dwukrotnie wyższa.

Wiceminister zdrowia zaznaczył, że ma nadzieję, że nie dojdzie do wprowadzania obostrzeń i zaapelował o szczepienie się przeciwko COVID-19.

Przypomnijmy również, że o ewentualnych obostrzeniach regionalnych informował "Dziennik Gazeta Prawna". Prasa, powołując się na swoje źródła, przekazała, że najbardziej narażone na wprowadzenie obostrzeń są powiaty w pasie wschodnim. Są to regiony województwa: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

d3l37id

Zobacz też: Koronawirus. Dr Paweł Grzesiowski mówi wprost: to igranie z życiem tych ludzi

Koronawirus w Polsce. Niepokojące dane

Wiceszef resortu zdrowia dodał, że poniedziałkowy raport wskaże wzrost zakażeń o 35 proc. w porównaniu z poprzednim poniedziałkiem.

Kraska zaznaczył, że niepokoi go również to, że do szpitali trafiają nowi pacjenci.

Źródło: Radio Plus, "Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3l37id
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l37id
d3l37id
Więcej tematów